Roxie Węgiel kończy 18 lat. Zaczynała od śpiewu w scholi, dziś zarabia nawet 30 tys. zł za koncert

Roksana Węgiel może się poszczycić nie tylko osiągnięciami w konkursach wokalnych, ale też wysokimi wynikami sprzedaży płyt oraz zarobkami płynącymi z koncertów. Jedna z najpopularniejszych wokalistek młodego pokolenia kończy dziś 18 lat. Nie każdy wie, że w dzieciństwie stawiała pierwsze muzyczne kroki w kościelnej scholi.

Roksana Węgiel już jako 13-latka odnosiła sukcesy, o jakich większość próbujących swoich sił w branży wokalistów może tylko pomarzyć. Nie każdy jednak wie, że w dzieciństwie jej pasją nie od początku był śpiew.

Zaczynała od pieśni religijnych

Często o odkryciu ich talentu młodych wokalistów decyduje przypadek. Doświadczyła tego Roksana Węgiel, która w dzieciństwie uczęszczała na zajęcia z tańca towarzyskiego, gimnastyki artystycznej i judo. To właśnie początkowa fascynacja sportem paradoksalnie przyczyniła się do rozwoju kariery wokalnej. Podczas organizowanego na jednym ze sportowych wyjazdów konkursu karaoke wokalistka zaskoczyła uczestników swoimi możliwościami i jako ośmiolatka zaczęła kształcić się w kierunku muzycznym, biorąc udział w zajęciach wokalnych. Pierwsze kroki stawiała w... przyparafialnej scholi. W sieci można znaleźć nagranie, gdzie można ją usłyszeć w religijnej pieśni "Wierzę w Ciebie, Panie".

 
Roksana uczęszcza do 4 klasy Szkoły Podstawowej nr 4 w Jaśle, to nasz muzyczny talent. Polecam kolejną piosenkę tej uzdolnionej uczennicy (wysokie wyniki w nauce, pięknie tańczy, akrobatyka).

- napisał wówczas o wokalistce Lech Polak, prowadzący w szkole koło fotograficzne. Roxie nie porzuciła religijnego repertuaru całkowicie. Współcześnie jest regularnie zapraszana na ogólnopolskie koncerty kolęd, w których biorą udział polskie gwiazdy estrady. W 2019 roku w takim charakterze wystąpiła w Wilnie, w 2021 mogliśmy ją usłyszeć podczas wydarzenia "Radość Bożego Narodzenia", a w 2022 pojawiła się w "Wielkim Kolędowaniu Polsatu", dzieląc scenę m.in. z Cleo czy Krystyną Prońko.

Więcej ciekawych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Dziś jest gwiazdą polskiego popu

Na co dzień Węgiel stawia jednak na współczesny pop. To właśnie autorskie utwory zapewniły jej stabilną pozycję w branży muzycznej - również te napisane z myślą o konkretnych przedsięwzięciach, m.in singiel "Żyj" dzięki któremu pod opieką trenerki Edyty Górniak zwyciężyła w pierwszej polskiej edycji "The Voice Kids", czy "Anyone I Want To Be", który zapewnił jej sukces podczas dziecięcej Eurowizji, rozpoczynając dobrą passę naszego kraju w tym konkursie. Choć dziś też występuje w telewizji, równie znaczącym źródłem dochodu są dla niej regularnie organizowane koncerty i sprzedaż albumów. Debiut, zatytułowany "Roksana Węgiel", pokrył się kraju platyną. Z kolei na jednym koncercie w zależności od źródła wokalistka zarabia nawet 20-30 tys. złotych. Warto podkreślić, że w ubiegłym roku zagrała ich przynajmniej czterdzieści i wystąpiła podczas sylwestra, gdzie stawki są zazwyczaj znacznie wyższe.

 

11 stycznia Węgiel skończyła osiemnaście lat. Mimo młodego wieku już może się poszczycić m.in. Nagrodą Muzyczną MTV dla najlepszego polskiego wykonawcy, nagrodą za najlepszy album pop/rock według Bestsellerów Empiku czy tytułem "Artysta bez granic", który otrzymała podczas 58. Festiwalu Piosenki w Opolu.

Więcej o: