Shakira rozstanie opisuje w piosence. Pique odnosi się do przytyków w nietypowy sposób

Piosenka Shakiry "BZRP", w której roi się od przytyków skierowanych do Gerarda Pique, stała się numerem jeden na liście najczęściej słuchanych utworów serwisu Spotify. Wokalistka, komentując ten sukces, znowu nawiązuje do zakończonego związku.

W ciągu niecałych 24 godzin piosenka Shakiry została wyświetlona w serwisie YouTube 60 mln razy, a teraz ma już ponad 123 mln odtworzeń oraz ponad 427 tysięcy komentarzy. "BZRP" został także najchętniej słuchanym utworem Spotify.

Shakira komentuje sukces nowego utworu: Nie sądziłam, że z tym, co było dla mnie katharsis i przyniosło ulgę, osiągnę numer jeden

Argentyńska wokalistka zamieściła na Instagramie post, w którym pisze o swojej radości z tak dobrych wyników piosenki: 

Nie sądziłam, że z tym, co było dla mnie katharsis i przyniosło ulgę, osiągnę numer jeden na świecie i to w wieku 45 lat, i w języku hiszpańskim.

Shakira zwróciła się także w szczególny sposób do kobiet. "Chcę przytulić miliony kobiet, które powstają przeciwko tym, przez których czujemy się nic nieznaczące. Kobiety, które bronią tego, co czują i myślą, i podnoszą ręce, gdy się nie z czymś nie zgadzają, nawet jeśli inni unoszą brwi ze zdziwienia. Są moją inspiracją i to osiągnięcie nie jest moje, ale wszystkich" - napisała, dodając: "Musimy wstawać 70 razy 7. Nie tak, jak nakazuje nam społeczeństwo, ale w sposób, który przychodzi nam do głowy, taki, który pomaga nam iść naprzód dla naszych dzieci, naszych rodziców i tych, którzy nas potrzebują i pokładają w nas nadzieję".

 

"BZPR" miała premierę 11 stycznia. W piosence Shakira się nie cenzuruje - śpiewa o swoim byłym partnerze (ona i Pique byli razem przez 12 lat) m.in.:

Tyle mówienia o byciu mistrzem, a kiedy cię potrzebowałam, dałeś mi najgorszą wersję siebie.
Zostawiłeś mnie ze swoją matką w roli sąsiadki, prasą u moich drzwi i długiem w skarbówce.
Jestem warta tyle, co dwie 22-latki, zamieniłeś ferrari na twingo, zamieniłeś rolexa na casio.
 

Pique nie pozostaje dłużny. Zareagował na fragment z zegarkiem

Pique co prawda nie wydał żadnego oficjalnego oświadczenia, w którym komentowałby tekst najnowszego przeboju Shakiry, ale po ukazaniu się piosenki wrzucił do sieci tweet z cyrkowymi emotikonkami:

Zobacz wideo Te gwiazdy przekuły złamane serce w największe przeboje

Potem piłkarz zakomunikował, że jego federacja organizująca hobbystyczne rozgrywki piłkarskie Kings League będzie sponsorowana przez firmę Casio i przekonywał, że ten zegarek "jest na całe życie". Żartował też, że następnym razem przyjedzie samochodem Renault, wymienionym w utworzwe. A w sumie to nie żartował, bo w niedzielę to zrobił:

To nie pierwszy raz, gdy wyśpiewuje swoje emocje związane z końcem małżeństwa. Także w klipie i utworze "Monotonia" - to duet z Ozaną wydany w październiku zeszłego roku - jest dużo emocji. 

Shakira - kadr z teledysku 'Monotonia'Shakira płacze i śpiewa: "To nie była twoja wina ani moja". Fani nie mają wątpliwości, do kogo

Shakira i Pique ogłosili rozstanie w czerwcu 2021 roku. Prasa od tamtej pory rozpisuje się m.in. o tym, że hiszpański piłkarz zdradził żonę z dużo młodszą kobietą. Mają dwóch synów.

Więcej o: