Wyznał miłość, prosił o spotkanie, potem zaczęły się włamania. Billie Eilish podjęła kroki przeciw stalkerowi

Billie Eilish po raz kolejny wniosła o zakaz zbliżania. Tym razem stalker zagraża bezpieczeństwu również jej najbliższych. Wokalistka po włamaniu do domu rodzinnego postanowiła nie czekać dłużej i zgłosić sprawę do sądu.

Sława wiąże się zarówno z szeregiem przywilejów, jak i niebezpieczeństw. Gwiazdy coraz częściej opowiadają w mediach budzące dreszcze historie o swoich stalkerach. Niektórzy prześladowcy chcą być bliżej celebrytów ze względu na bezgraniczne uwielbienie, inni fascynację lub zazdrość. Niestety każda z takich sytuacji jest niezwykle niebezpieczna i nie należy jej bagatelizować.

Zobacz wideo Kłócić się można wiele lat. Oto konflikty wszech czasów w muzyce

Stalker włamał się na teren posiadłości domu rodzinnego Billie Eilish

Ze stalkerami zmaga się znana wokalista Taylor Swift. Jej psychofani wielokrotnie próbowali włamać się do posiadłości artystki. W wywiadach piosenkarka przyznaje, że od dłuższego czasu zabezpiecza się na wypadek postrzału lub dźgnięcia nożem. W podobnej sytuacji była także Sandra Bullock i Willow Smith. Nieproszonych gości, którzy nie odważyli się jednak na włamanie, widywał pod domem Pierce Brosnan. Z kolei Robert Pattinson był stalkowany, kiedy realizował film w Hiszpanii.

Kolejna ofiara prześladowców to Billie Eilish. Na początku 2023 roku artystka wraz z bliskimi przeżyła trudne chwile. Do jej rodzinnego domu w Highland Park włamał się 39-letni Christopher Anderson, który dostał się za ogrodzenie posiadłości i próbował wejść do budynku. Na miejsce szybko wezwano policję, która natychmiast aresztowała sprawcę. 

Jak donosi TMZ, to nie pierwsze tego typu przewinienie na koncie Andersona. Stalker próbował włamać się także do prywatnej posiadłości piosenkarki. Artystka nie chce ryzykować kolejnych incydentów i narażać swojej rodziny na niebezpieczeństwo. Eilish złożyła wniosek o zakaz zbliżania - nie tylko do niej, ale również brata Finneasa i ich rodziców.

Billie Eilish wniosła o kolejny zakaz zbliżania 

39-latek nie włamał się do posesji rodzinnej artystki w celach rabunkowych. Z terenu posiadłości nic nie zniknęło. Jednak serwis dotarł do dokumentów sądowych, z których dowiadujemy się, że stalker kontaktował się z Eilish już od jakiegoś czasu, a nawet wyznawał jej miłość i namawiał na spotkanie. Policja była wzywana w tej sprawie w ciągu ostatnich tygodni aż 5 razy.

Wokalistka przyznała, że wydarzenia wywołują u niej lęki i niepokój. Eilish czuje się niepewnie już nie tylko w swoim domu, ale też odwiedzając rodziców.

Niestety to nie pierwszy raz, kiedy artystka musi radzić sobie w ten sposób z natrętnymi fanami. W trakcie pandemii Eilish wywalczyła 3-letni zakaz zbliżania dla Prenella Rousseau, który nachodził ją podczas lockdownu.

Więcej ciekawych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Więcej o: