Czesław Niemen zmarł 19 lat temu na raka. Jego córka uważa, że przyczyna była inna. "Żyłby do dzisiaj"

17 stycznia miała miejsce 19. rocznica śmierci Czesława Niemena, jednego z największych polskich artystów. Oficjalną przyczyną śmierci muzyka był nowotwór układu chłonnego. Córka muzyka uważa jednak inaczej.

Czesław Niemen zapisał się w historii polskiej muzyki rozrywkowej. Jego ponadczasowe utwory zna i śpiewa każde pokolenie. Niestety legendarny wokalista zmarł 17 stycznia 2004 roku. W wywiadzie dla "Vivy!" córka artysty, Natalia Niemen, opowiedziała, jaka według niej była przyczyna śmierci ojca.

Czesław Niemen zmagał się z nowotworem. Artysta przez wiele lat poddawał się leczeniu

Na wiele lat przed śmiercią u Czesława Niemena zdiagnozowano nowotwór układu chłonnego. Muzyk korzystał z różnorodnych terapii, specjalistycznych form leczenia, a także z pomocy medycyny naturalnej. Niestety ostatecznie muzyk zmarł na skutek choroby. Córka artysty nie przychyla się do tej wersji i otwarcie przyznaje, że, co do przyczyny śmierci ojca ma inne zdanie. 

Zobacz wideo Nie ma ich wśród nas, ale ich utwory zna każdy. Wodecki zostawił „Chałupy Welcome to", a Kora „Krakowski spleen"

Przyczyną śmierci remont w szpitalu? Córka Niemena ujawniła swoją wersję

W rozmowie z "Vivą!", Natalia Niemen wyznała, że jej zdaniem do śmierci artysty przyczyniły się powikłania po przebytym zapaleniu płuc, którego wokalista nabawił się podczas pobytu w warszawskim szpitalu onkologicznym. — Przy chorobie nowotworowej śmierć zawsze się czai. Był w nas strach, że nadejdzie, wszyscy o tym myśleliśmy. A z drugiej strony mieliśmy nadzieję, że będzie dobrze. Mamy przekonanie, że gdyby nie wymiana okien na korytarzach warszawskiego szpitala onkologicznego w styczniu, po których przewożono pacjentów, w tym i mojego tatę, żyłby do dzisiaj. Ojciec po takiej jednej przejażdżce na wózku dostał zapalenia płuc i zapadł w śpiączkę. Po około dziesięciu dniach zmarł — powiedziała córka muzyka.

Więcej aktualnych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Więcej o: