Ślub członków Maneskin. Perkusista w sukni, gwiazdy wśród gości i kolejne pocałunki

Włosi promują swój trzeci album studyjny zatytułowany "Rush!", na którym znalazły się znane fanom single "Supermodel" i "Mammamia". W ramach potwierdzenia łączącej ich nie tylko twórczej więzi, muzycy postanowili wziąć metaforyczny ślub. Udzielił go dyrektor kreatywny Gucci, ale nie była to jedyna rozpoznawalna postać wśród zaproszonych gości.

Triumfujący podczas 71. Festiwalu Piosenki Włoskiej i 65. konkursu Piosenki Eurowizji Włosi z Måneskin promują swój najnowszy, trzeci album studyjny zatytułowany "Rush!". Jedną z akcji promocyjnych była nietypowa forma przysięgi złożonej przez członków zespołu. Relację z wydarzenia udostępniło Spotify w serwisie YouTube.

Zespół M?neskin podczas rozdania nagród MTV VMA 2022 Maneskin znowu wywoła skandal? Okładka ich nowej płyty wzbudza skrajne emocje

Zamiana ról

Muzycy Måneskin są znani z działalności na rzecz mniejszości seksualnych, w tym odważnego pocałunku między wokalistą a gitarzystą podczas koncertu w Polsce w 2021 roku. Aktywizm jest poparty deklaracją między innymi basistki grupy, Victorii DeAngelis, która otwarcie przyznaje, że jest biseksualna. Wsparcie osób LGBT+ znalazło też odzwierciedlenie w akcji promującej nową płytę zespołu - artyści wzięli metaforyczny ślub. Perkusista Ethan Torccio wszedł w rolę panny młodej, zakładając suknię ślubną, a rolę pana młodego odegrał zarówno wokalista Damiano David, jak i gitarzysta Thomas Raggio, którzy ponownie pocałowali się po słowach przysięgi.

 

Fani Måneskin są zdania, że ślub miał wyjątkowo symboliczny wymiar w odpowiedzi na zarzuty osób obawiających się opuszczenia grupy przez jej lidera, Damiano, po osiągnięciu komercyjnego sukcesu. Za pomocą fikcyjnego ślubu muzycy mieli przysiąc, że działalność zespołowa jest ważniejsza od rozpoczęcia solowej kariery, a także potwierdzili siłę łączącej ich nie tylko twórczej więzi. Skład Måneskin pozostaje niezmienny od lat - czwórka Włochów współpracuje ze sobą już od czasu pierwszych występów ulicznych czy udziału w "X Factorze".

Zobacz wideo Andrzej Piaseczny komentuje pocałunek panów z Maneskin. Apeluje do Czarnka

W uroczystości wzięli udział celebryci

Na fikcyjny ślub zaproszeni zostali m.in. przedstawiciele świata mody, muzyki i sportu. Wśród gości znaleźli się Machine Gun Kelly, reżyser Baz Luhrmann włoski filmowiec Paolo Sorrentino czy argentyński piłkarz Paulo Dybala. W rolę mistrza ceremonii wszedł dyrektor kreatywny Gucci, Alessandro Michele. Uroczystość odbyła się w Rzymie w przestrzeniach Palazzo Brancaccio. Członkowie grupy ślubowali "wieczną lojalność".

Czy chcecie zaślubin, obiecując, że będziecie sobie wierni w radości, smutku i miłości każdego dnia waszego życia?

- zapytał Michele. Gdy wszyscy muzycy wypowiedzieli sakramentalne "tak", wymienili obrączki oraz pocałunki. Następnie uświetnili uroczystość prywatnym koncertem, który zagrali w ślubnych stylizacjach, a pod koniec zgodnie z tradycją rzucili w tłum bukiety kwiatów.

Popkultura Świat zachwyca się Maneskinem, ale nie tylko ci Włosi zrobili na świecie karierę

Efekty można odsłuchać za pośrednictwem oficjalnego konta zespołu na Instagramie, gdzie 19 stycznia 2023 roku ukazało się nagranie z wydarzenia. Najnowsza płyta Måneskin, "Rush!", zawiera znane fanom single, m.in. "Mammamia", "Supermodel" czy "Gossip", w którym gościnną solówkę zagrał gitarzysta Rage Against The Machine, Tom Morello. Teksty napisano w większości w języku angielskim, jednak muzycy uwzględnili również włoskie kompozycje.

Czujemy, że włoski aspekt muzyki wciąż jest istotną częścią nas, naszej kultury i naszego pochodzenia. Nie chcieliśmy, żeby włoska muzyka pojawiała się co jakiś czas na liście utworów. Chcieliśmy stworzyć opokę reprezentującą fundament, wokół którego wszystko jest zbudowane.

- skomentował ten fakt Damiano David. "Rush!" jest już dostępne w serwisach streamingowych.

Więcej o: