Ewa Farna miała 12 lat, gdy wygrała "Szansę na sukces". "Jestem pewien, że świat o Tobie usłyszy"

Gdy pojawiła się w "Szansie na sukces" miała zaledwie 12 lat. Jej głos zrobił piorunujące wrażenie na gościach programu, dzięki czemu zwyciężyła show. Ewa Farna szybko zrobiła karierę i stała się idolką nastolatek. Pamiętacie jej debiutancki występ?

Ewa Farna to jedna z najpopularniejszych wokalistek zarówno na polskim, jak i na czeskim rynku muzycznym. Popularność zyskała dzięki udziałowi w programie "Szansa na sukces", w którym wystąpiła w wieku zaledwie 12 lat. Od czasu debiutu jej kariera nabrała tempa. Pamiętacie ten występ?

"Szansa na sukces". Udział w programie stał się przepustką do kariery

W 2006 roku Ewa Farna była uczestniczką jednego z odcinków "Szansy na sukces". Gwiazdami programu byli wówczas Jacek Cygan, Ryszard Rynkowski i Piotr Rubik, a debiutująca w telewizji młoda wokalistka wykonała piosenkę "Za młodzi, za starzy". Jej występ zachwycił zarówno publiczność, jak i artystów biorących udział w show. Wszyscy byli pod wrażeniem jej głosu i umiejętności wokalnych. 12-letnia wówczas Ewa jednogłośnie została okrzyknięta zwyciężczynią programu, a w nagrodę mogła zaśpiewać z Ryszardem Rynkowskim. W komentarzach na YouTube również mogła liczyć na wiele ciepłych słów:

Jestem pewien, że świat o Tobie usłyszy!
Rosną nam nowe talenty
W swoim wokalu ma właśnie coś, czego trudno szukać u innych artystów w Polsce... Coś innego, swojego... (...) Ma świetny głos ta dziewczyna. Jeszcze będziemy mieli z niej 'pociechę'.

Po udziale w "Szansie na sukces" kariera Farny zaczęła nabierać tempa, a młoda artystka zaczęła podpisywać kontrakty z dużymi wytwórniami muzycznymi.

 

Artystka ma na swoim koncie 11 albumów. Prywatnie jest szczęśliwą żoną i mamą

Tuż po udziale w programie, Farna zadebiutowała na czeskim rynku muzycznym albumem "Mels me vubec rád", który uzyskał status platynowej płyty. Po wydaniu drugiego krążka "Ticho", rozpoczęła podbój polskiej sceny. W 2007 roku rozpoczęła współpracę z wytwórnią Universal Music Polska, wydając album "Sam na sam", który został ciepło przyjęty przez słuchaczy. Dwa lata później ukazała się kolejna polskojęzyczna płyta "Cicho", która także zrobiła furorę i pokryła się podwójną platyną. Jej piąty krążek, "Virtuální", ukazał się w 2009 roku, a jego polskim odpowiednikiem był album "EWAkuacja". 

W 2012 roku, ukazał się jej siódmy album zatytułowany "(W)inna". Utwory promujące płytę, czyli "Znak", "Ulubiona rzecz" i "Tajna misja" szybko zyskały przychylność słuchaczy i Farna po raz kolejny zrobiła furorę w rozgłośniach radiowych. 

Zobacz wideo Ewa Farna zagrała w czeskim filmie

Wokalistka wielokrotnie występowała w roli ekspertki w telewizyjnych programach typu talent-show. W Polsce była jurorką m.in. w "Bitwie na głosy", "X-Factorze" czy "Idolu". 

Choć w 2022 roku Ewa Farna wydała 11 płytę, "UMAMI", to muzyka w tym momencie nie jest jej głównym zajęciem. Prywatnie artystka jest szczęśliwą żoną i mamą. Piosenkarka od 2017 roku jest żoną muzyka, Martina Chobota. Para doczekała się dwójki dzieci, syna Artura oraz córki Elli.

Więcej aktualnych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Więcej o: