75-letni Wojciech Mann nie planuje emerytury. "Będę się trzymał pracy pazurami"

Właściciel jednego z najpopularniejszych głosów w Polsce, Wojciech Mann, skończył 25 stycznia 75 lat. Dziennikarz muzyczny jest w świetnej formie i nie planuje przechodzić na emeryturę.

Wojciech Mann jako jeden z najwybitniejszych dziennikarzy muzycznych w Polsce uznawany jest za niekwestionowaną legendę radia i telewizji. Przez lata swojej kariery dał się poznać jako osoba niezwykle szczera i bezpośrednia, a jego odważne wypowiedzi niejednokrotnie kończyły się skandalem. Czym obecnie zajmuje się prezenter?

Rozpoznawalny głos i wyjątkowa aparycja. Z radiowej Trójki odszedł, solidaryzując się z Anną Gacek

Zanim Wojciech Mann pojawił się na ekranie, telewidzowie kojarzyli już jego głos. Karierę rozpoczął w radiu. Dziennikarz ma na swoim koncie ponad 50-letni staż w radiowej Trójce. Ze stacją pożegnał się w 2020 roku w geście solidarności z koleżanką po fachu Anną Gacek, która z dnia na dzień otrzymała wypowiedzenie. — Trójki już nie ma. Została zadeptana, zniszczona i rozjechana prymitywnym walcem. Stoi budynek, wisi neon, może nawet świeci. Ale nie ma Trójki. Dlatego mogę życzyć wszystkim mediom w Polsce, żeby zniknęła opresyjna, beznadziejna, tępa, propagandowa władza. I wtedy zobaczymy, czy na gruzach tego dziadostwa co nabudowali, pakowania wszędzie tej ohydnej propagandy, da się odbudować coś, co będzie miało klasę i format dawanych mediów — mówił rozgoryczony Mann.

Jako znany radiowiec został lektorem w filmach dokumentalnych dotyczących historii muzyki rozrywkowej. Sympatię widzów zdobył jako gospodarz popularnego programu muzycznego "Szansa na sukces", który prowadził przez niespełna 20 lat. Publiczność pokochała go za czarujące usposobienie i nietuzinkowe poczucie humoru. — Jako oficjalny powód, który można przyjąć albo nie, podałem to, że we śnie ukazał mi się Jan Paweł Woronicz i powiedział do mnie "już czas" i ja go posłuchałem — mówił po odejściu z kultowego show.

Zobacz wideo Najlepsze polskie talk-show, które pamiętamy z lat 90. [Popkultura]

Mann jest także autorem tekstów piosenek wielu znakomitych polskich wykonawców. Tworzył dla m.in. Zbigniewa Wodeckiego, Urszuli Sipińskiej i Anny Jantar. Przez lata aktywności zawodowej pisał m.in. dla "Gazety Wyborczej", "Elle" oraz magazynu "Polityka". Telewizyjni widzowie mogli obserwować jego poczynania w satyrycznym "Za chwilę dalszy ciąg programu" oraz w talk-show "MdM", które prowadził z Krzysztofem Materną.

Wojciech Mann ma 75 lat. Dziennikarz planuje wciąż być aktywny zawodowo

Wojciech Mann obchodzi dzisiaj 75. urodziny. Dziennikarz jest w świetnej formie i nie zamierza zawieszać aktywności zawodowej. — Będę się trzymał pracy pazurami tak długo, jak tylko będę dawał radę — powiedział niedawno dziennikarz, który po odejściu z radiowej Trójki został współzałożycielem Radio Nowy Świat. W redakcji pracuje do dziś. Prowadzi programy t.j. "Poranna Manna", "Manniak po omacku" oraz "Muzoleum".

O życiu prywatnym Manna nie wiadomo zbyt wiele, bo prezenter zwykle nie opowiada w mediach o rodzinie. Wiadomo, że dziennikarz ma za sobą dwa nieudane małżeństwa, a szczęście znalazł na przełomie lat 80. i 90. u boku młodszej o 23 lata Ewy Bańskiej. Pomimo sporej różnicy wieku, która przez długi czas wywoływała kontrowersje, para tworzy zgrany związek, a owocem ich miłości jest syn, Marcin Mann. Mężczyzna ma obecnie 32 lata i, podobnie jak ojciec, zajmuje się dziennikarstwem muzycznym. Prowadzi też audycje w Radiu Nowy Świat.

Więcej aktualnych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Więcej o: