W 2022 roku podbiła YouTube. Jej utwory miały średnio dziennie 42 mln odsłon

Bollywoodzka piosenkarka Alka Yagnik jest najpopularniejszą artystką na platformie YouTube. Według statystyk w 2022 roku jej utwory zdobyły aż 15,3 miliardów wyświetleń.

Alka Yagnik to niespełna 57-letnia wokalistka pochodząca z Indii. Artystkę często określa się mianem "królowej playbacku", a jej głos jest jednym z najbardziej charakterystycznych w Bollywood. Od trzech lat jej utwory cieszą się największą popularnością wśród słuchaczy na platformie YouTube. W czym tkwi jej fenomen?

Jej utwory są najpopularniejsze na YouTube. Alka Yagnik od trzech lat zajmuje miejsce na podium

Alka Yagnik jest jedną z najpopularniejszych artystek w Bollywood. Mimo że na scenie zadebiutowała cztery dekady temu, to jej utwory wciąż cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem słuchaczy. Gwiazda muzyki od trzech lat zajmuje pierwsze miejsce w światowych rankingach YouTube. W 2020 roku wokalistka zdobyła aż 16,6 miliarda wyświetleń, a rok później pobiła swój rekord, osiągając 17 miliardów odtworzeń. Okazuje się, że w ubiegłym roku także zdeklasyfikowała pozostałych wykonawców.

Zobacz wideo Natalia Janoszek o najdziwniejszym telefonie. "Czy ty masz romans z moim mężem?" [Lista Plotka]

Alka Yagnik uzyskała 15,3 miliarda wyświetleń na YouTube. Wokalistka ma na swoim koncie 20 tys. utworów

Liberty Games przeanalizowało statystyki pochodzące z listy przebojów YouTube Video Music Charts. Według opublikowanych danych Alka Yagnik ponownie zajęła miejsce na podium. Utwory wokalistki zyskały aż 15,3 miliarda wyświetleń w 2022 roku, co daje średnio 42 miliony odtworzeń w ciągu jednego dnia. Na liście 10 najczęściej słuchanych artystów na platformie znaleźli się także inni bollywoodzcy wykonawcy, m.in. Udit Narayan czy Arijit Singh, którzy zajęli miejsca w pierwszej piątce.

Alka Yagnik ma na swoim koncie ponad 20 tysięcy utworów. Siedmiokrotnie została wyróżniona przez Filmfare Awards nagrodą dla najlepszej wokalistki playback. Jej najpopularniejszy utwór to "Mere Angne Mein" stworzony na potrzeby filmu "Laawaris" z 1981 roku. Artystka jest popularna nie tylko wśród indyjskich słuchaczy, bowiem według raportu równie dużo odbiorców ma w Pakistanie.

Więcej aktualnych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Więcej o: