Chce jechać na Eurowizję. Ostry komentarz Wojewódzkiego: Jak ktoś nie potrafi dobrze zacząć...

O tytuł reprezentantki Polski w 67. Konkursie Piosenki Eurowizji powalczy m.in. Ramona Rey z polskojęzyczną kompozycją "Kocham". Wokalistka już wcześniej próbowała swoich sił w preselekcjach. Na łamach "Polityki" dziennikarz TVN-u Kuba Wojewódzki brutalnie podsumował tę kandydaturę.

Dziennikarz TVN-u jest znany z wbijania szpili polskim celebrytom. O Michale Wiśniewskim powiedział, że ma na koncie "więcej kobiet, niż sukcesów", o Dodzie - że niektórzy muszą zorganizować sobie szacunek - niektórzy mają testy Mensy, a niektórzy nie muszą ich mieć". Do grona gwiazd, o których wypowiedział się ostro, dołącza jedna z pretendentek do reprezentowania Polski w nadchodzącym 67. Konkursie Piosenki Eurowizji.

OFERTY AVANTI24: Więcej modowych inspiracji znajdziesz na Avanti24.pl.

Powrócą byli kandydaci?

Polska jest jednym z niewielu krajów, które jeszcze nie wybrały artysty jadącego do Liverpoolu, by wziąć udział w półfinałach. Spekulowano, że w preselekcjach weźmie udział Marina, jednak wokalistka nie potwierdziła tych doniesień. W gronie osób konkurujących o udział w najsłynniejszym europejskim święcie muzyki znaleźli się za to m.in. Maja Hyży, Kuba Szmajkowski, Natasza Urbańska, Natalia Sikora czy Lidia Kopania. Niektórzy biorą pod uwagę powrót byłych reprezentantów - producenta i DJ'a Gromee'go oraz Kasi Moś. O tytuł tegorocznego reprezentanta Polski chce powalczyć też Ramona Rey. 39-letnia wokalistka znana ze współpracy z Yugopolis już wcześniej próbowała zgłosić swój utwór do preselekcji 63. Konkursu Piosenki Eurowizji. Singiel "EUVI" nie został jednak do nich dopuszczony, co szeroko komentowali fani wydarzenia.

Zobacz wideo Daria o Eurowizji i Krystianie Ochmanie Wybierz serwis

Ramona Rey chce promować polskość. Wojewódzki komentuje

Na potrzeby tegorocznych krajowych eliminacji Rey zgłosiła utwór "Kocham". W jednym z ostatnich wywiadów przyznała jednak, że nie napisała go wyłącznie z myślą o eurowizyjnych standardach, a pod wpływem natchnienia.

Uspokajam wszystkich, że jest to tylko zgłoszenie, więc z tym utworem może wydarzyć się wszystko. Na pewno ten utwór nie powstał z kalkulowania eurowizyjnego, tylko powstał z natchnienia. Ja tak tworzę swoją muzykę od zawsze i tak już będzie do końca.

- powiedziała w rozmowie z "Jastrząb Post". Dodała też, że spotkała się z pozytywnym odbiorem swojej kompozycji utrzymanej w stylu gothic disco. Na YouTube odsłuchano ją już prawie 300 tys. razy. Wiadomo, że artystce zależy jej, by śpiewać w języku polskim. Większość muzyków biorących udział w Eurowizji nie decyduje się na wykonywanie utworów w języku ojczystym, dlatego piosenkarce tym bardziej zależało, by przemycić dodatkowy element polskości.

Chcę promować język polski na świecie. Uważam, że jest cudowny i brzmi przepięknie. Marzę, by został doceniony także przez inne narody.

- mówiła.

 

Kandydaturę Ramony Rey skrytykował jednak Kuba Wojewódzki.

To jest wiadomość sensacyjna. Ramona Rey chce być naszą kandydatką na Eurowizję 2023. Dobry ruch. Też uważam, że jak ktoś nie potrafi się tutaj dobrze zacząć, to tam może mu się uda dobrze skończyć.

- napisał w rubryce "Mea pulpa" na łamach "Polityki".

OFERTY AVANTI24: Prezentujemy modne sukienki na wiosnę 2023. Plisowana maxi w kwiaty została stworzona po to, by eksponować atuty!

Artystę, który będzie reprezentować nasz kraj w konkursie poznamy pod koniec miesiąca. Preselekcje odbędą się 26 lutego 2023 roku o godzinie 17:30. Znana jest już za to kolejność występów reprezentantów poszczególnych krajów. Polska zaprezentuje się jako ostatnia w drugim półfinale. Choć ostatni konkurs wygrali reprezentanci Ukrainy, Kalush Orchestra, to z powodu rosyjskiej napaści i związanej z tym faktem niebezpieczeństw gospodarzem tegorocznej Eurowizji będzie Wielka Brytania. Finał odbędzie się 13 maja 2023 w Liverpoolu.

Więcej o: