Steven Tyler to autor jednej z najpopularniejszych rockowych ballad wszech czasów. Dzięki kompozycji "Dream On" grupa Aerosmith osiągnęła ogromną popularność już po wydaniu debiutanckiej płyty. Mało kto może pochwalić się tak dużym osiągnięciem na starcie kariery. Po 50 latach od tamtych wydarzeń w sieci pojawiły się niepokojące doniesienia.
Frontman Aerosmith został oskarżony o napaść seksualną na nieletnią. Julia Misley twierdzi, że Steven Tyler dopuścił się wobec niej także umyślnego dręczenia, co wywołało u niej duży uszczerbek emocjonalny, a także miał zmusić dziewczynę do dokonania aborcji.
Kobieta czuje się zraniona i oszukana przez rockowego gwiazdora. Jak donosi serwis loudersound.com, w pozwie Misley opowiada o związku z Tylerem, który miał rozpocząć się w 1973 roku. Po trzech latach romantycznej relacji gwiazdor miał przekonywać Misley, że była tylko "romantycznym romansem". Kobieta oświadczyła, że ma nadzieję, iż jej pozew unaoczni zepsucie przemysłu rozrywkowego oraz pociągnie do odpowiedzialności osoby, które wykorzystują innych i te, które na takie procedery pozwalają.
Adwokat Misley, Jeff Anderson dodał do słów klientki stwierdzenie, że branża "zezwala, chroni i czerpie zyski ze stosowania przemocy przez dziesięciolecia". Przedstawiciel poszkodowanej zaznacza, że czas rozliczyć się z przeszłością także w branży muzycznej.
Złożenie pozwu przez 65-latkę było możliwe dzięki zmianie prawa stanowego. Pod koniec 2019 roku wszedł w życie tzw. Child Victims Act. Zapis daje ofiarom napaści seksualnej, której doświadczyły w dzieciństwie, więcej czasu na podjęcie w związku z tym kroków prawnych.
Misley zeznaje, że na początku znajomości z Tylerem miała zaledwie 16 lat. Gdy trafiła do środowiska muzyków, nafaszerowano ją narkotykami, które zapijała alkoholem. To po imprezach pełnych używek znany artysta miał dopuszczać się wobec niej napaści seksualnej. W 1975 roku Misley zaszła w ciąże, a Tyler ponoć zmusił ją do aborcji.
Relację z 65-letnią dziś kobietą, Tyler opisywał nawet w swojej autobiografii. Na zarzuty postawione przez byłą partnerkę nie odpowiedział.
Przemoc seksualna to każdy niechciany kontakt seksualny. Z danych UNICEF wynika, że na całym świecie tego rodzaju przemocy doświadczyło około 15 milionów nastolatek między 15. a 19. rokiem życia, ale tylko 1 procent nastolatek zwraca się z prośbą o pomoc do profesjonalisty. Badania wskazują, że u 80 proc. ofiar gwałtu rozwija się zespół stresu pourazowego (PTSD).
Jeżeli jesteś ofiarą przemocy seksualnej, pomoc możesz uzyskać, dzwoniąc np. do Poradni Telefonicznej "Niebieska Linia" - 22 668 70 00 (7 dni w tygodniu, w godzinach 8-20) lub na całodobowy telefon interwencyjny Centrum Praw Kobiet - 600 070 717.