Dawid Podsiad這 rozrywa serca nowym klipem z Jerzym Skolimowskim. Zako鎍zenie wzrusza do 貫z

Dawid Podsiad這 opublikowa najnowszy teledysk do utworu "Mori". Zdj璚ia do klipu zosta造 nakr璚one w Warszawie podczas pierwszych dni lockdownu. Na nagraniu widzimy Jerzego Skolimowskiego spaceruj帷ego po opustosza貫j stolicy.

Dawid Podsiadło zapowiedział niedawno premierę teledysku do jednego ze swoich najbardziej poruszających utworów. Na płycie "Lata Dwudzieste" wydanej przez artystę 21 października 2022 roku znalazła się kompozycja "Mori", która zaskoczyła nawet najwierniejszych fanów wokalisty.

Dawid Podsiadło opublikował klip do "Mori"

Artysta poruszył w tekście do kompozycji temat śmierci. Przejmujące słowa opowiadają o momencie, który czeka każdego z nas. Podsiadło śpiewa o tym, że śmierć często przychodzi z zaskoczenia, rozprawia się z bólem przemijania i niezgodą na odejście zarówno nasze, jak i naszych najbli窺zych.

Bestsellery Empiku 2022. Remigiusz Mróz z szansą na pierwszą(!) statuetkęBestsellery Empiku 2022. Remigiusz Mróz z szansą na pierwszą(!) statuetkę

Muzyk opublikował właśnie minimalistyczny teledysk, który idealnie obrazuje słowa jego utworu. Pokazuje, że w obliczu śmierci wszyscy jesteśmy bezradni i samotni. Klip został nakręcony w Warszawie podczas pierwszych dni lockdownu, co jeszcze bardziej nadaje mu niepokojącego klimatu.

Opustoszałymi, ciemnymi ulicami stolicy powoli przechadza się starszy pan, który samotnie przemierza wyjątkowo cichą Warszawę. W późniejszych ujęciach widzimy, że w klipie wystąpił nominowany do Oscara reżyser, Jerzy Skolimowski.

Jerzy Skolimowski w klipie Dawida Podsiadły. "Mori" nakręcono podczas lockdownu

Klip kończy się kilkoma sekundami czarnego ekranu. To niezwykły moment, który ma pobudzić widzów do refleksji.

 

Fani Podsiadły są zachwyceni nagraniem. W sieci szybko pojawiły się komentarze pełne emocji.

"Po obejrzeniu, w mojej głowie cisza", "Pokochałam Mori od początku, oczy wilgotne od pierwszego przesłuchania, na koncercie ukradkiem ocierałam łzę, a dzisiaj, w połączeniu z obrazem, tama się całkiem rozerwała", "Ta pusta Warszawa pasuje tu idealnie", "Szczena mi opadła", "Coś pięknego" - czytamy pierwsze opinie o teledysku Podsiadły w sieci.

Sam Dawid Podsiad這 twierdzi, że teledysk do utworu miał nie powstać. 

"Kiedy powstało Mori, byłem przekonany, że tak intymna piosenka, tak bardzo skupiona na treści, nie może być dopełniona obrazem w sposób, który nie będzie jej czegoś odbierał" - opowiada muzyk.

Okazało się jednak, że sytuację uratowały zdjęcia sprzed lat.

Więcej ciekawych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Wi璚ej o: