Wydał na koncert Beyonce 1777 złotych. Pytamy, dlaczego

Dziennikarz Daniel Matejczyk wydał na bilet na koncert Beyonce prawie 1800 złotych. Taka kwota dla wielu osób wydaje się nieralna, dlatego spytaliśmy, dlaczego to zrobił.

Trzeci koncert artystki w naszym kraju zbliża się wielkimi krokami. Beyonce wystąpi 27 czerwca na PGE Narodowym, który podczas koncertów może pomieścić nawet ponad 70 tys. osób, z czego na trybunach miejsce znajdzie dokładnie 58 580 osób.

Więcej ciekawych tekstów ze świata muzyki znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>

W trakcie sprzedaży biletów na koncert amerykanki w ramach "Renaissance World Tour" był taki moment, że ponad 50 tys. osób czekało w kolejce na możliwość zakupienia swojego biletu. Tak ogromne zainteresowanie robi wrażenie. Zwłaszcza że od kilku dni wielu internautów narzeka na wysokie ceny biletów.

Kolejka po zakup biletów na koncert BeyonceKolejka po zakup biletów na koncert Beyonce mat. prywatne

Co zapewnia pakiet VIP na koncert Beyonce?

Ceny biletów zaczynają się od najtańszego za 161 złotych, który pozwoli nam oglądać koncert z gorszej części trybun. Natomiast cena najdroższy pakiet VIP-owski wynosi aż 14 226 złotych. Nie znaleźliśmy osoby, która zdecydowała się wydać aż taką kwotę, aby bawić się na koncercie Beyonce, ale skontaktowaliśmy z dziennikarzem niezależnym Danielem Matejczykiem, który wykupił "pakiet VIP w scenie" w ramach "Club Renaissance". Cena za taki bilet to 1777 złotych.

Bartłomiej Marcinkowski: Dlaczego zdecydowałeś się kupić ten konkretny bilet?

Daniel Matejczyk: Już wcześniej przewidywałem, że popyt na jej koncert będzie bardzo duży. Natomiast wybrałem ten rodzaj biletu, ponieważ mam niemiłe doświadczenia z poprzedniego koncertu Beyonce w 2018 roku, kiedy zdecydowałem się na bilet Golden Circle. Miejsce, w którym musiałem stać, nie było zbyt komfortowe. A na koncert wybieram się, ponieważ chcę się na żywo przekonać, na czym polega fenomen Beyonce. W mojej ocenie jako artystka jest przehajpowana. Po koncercie w 2018 roku miałem ogromny niedosyt, ponieważ Jay-Z był wtedy o wiele lepszym frontmanem niż Beyonce.

Czyli wybierasz się na koncert artystki, za którą nie przepadasz. Dlaczego chcesz wydać aż tyle pieniędzy na jej koncert? Mógłbyś iść na występ kogoś, kogo lubisz.

Nie mogę powiedzieć, że nie przepadam za Beyonce. Doceniam jej ogromny talent wokalny, ale nie jestem w stanie pojąć nadmiernej gloryfikacji jej postaci. Uważam, że w dużej mierze jej działania traktowane są na wyrost i dobudowywanie na siłę ideologii jest po prostu nie na miejscu. 

Co wchodzi w skład takiego biletu?

Mam zapewnione miejsce w specjalnej strefie dosłownie w scenie. Dodatkowo mam nieograniczony dostęp do baru, gadżety koncertowe i to co najważniejsze, czyli możliwość wcześniejszego wejścia na strefę koncertu. 

Czy pamiętasz, ile takich biletów było dostępnych w przedsprzedaży?

Było ich wówczas bardzo dużo. W przedsprzedaży zapewne najszybciej sprzedawały się bilety Golden Circle na płycie w regularnej cenie.

Zobacz wideo Popkultura odc. 140

Poniedziałek: "Chyba sobie odpuszczę", wtorek: kolejka na 50 tys. osób i drugi koncert

Bardziej zaskakujące od cen biletów może być teraz ogromne zainteresowanie ich kupnem. W serwisie Ticketmaster nadal są dostępne, a kolejka we wczorajsze popołudnie była jeszcze dłuższa niż przed południem. Beyonce to bezapelacyjnie jedna z największych artystek na świecie, ale wcześniejsze komentarze polskich fanów świadczyły o tym, że wielu z nich nie będzie mogło sobie pozwolić na udział w jej koncercie. Głównie z powodu inflacji, która spowodowała ogromne wzrosty kosztów życia.

Organizatorzy dostrzegli to ogromne zainteresowanie i tego samego dnia poinformowali o drugim koncercie artystki na PGE Narodowym. Beyonce wystąpi następnego dnia, czyli 28 czerwca 2023 roku. Bilety na drugi występ w stolicy trafią do sprzedaży 8 lutego od godziny 10:00.

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Więcej o: