Grzegorz Markowski żegna się ze sceną? Córka artysty: "Na koncercie osoby w pierwszym rzędzie płakały"

Grzegorz Markowski kończy karierę? Po niedawnych doniesieniach o coraz gorszym stanie zdrowia wokalisty to pytanie zaczęło padać coraz częściej. Patrycja Markowska w jednym z ostatnich wywiadów opowiedziała, jak czuje się jej tata.

Grzegorz Markowski już od jakiegoś czasu rzadziej pojawia się na scenie. Przez lata artysta był liderem rockowej grupy Perfect, jednak zespół zakończył działalność w 2021 roku. Od tamtej pory wokalista od czasu do czasu występował solo lub w towarzystwie córki. To właśnie Patrycja Markowska zdradziła w wywiadzie, jak miewa się jej tata.

Grzegorz Markowski kończy karierę sceniczną? Patrycja Markowska wyjaśnia

Od niedawna w mediach pojawiają się kolejne informacje o tym, że Markowski nie czuje się najlepiej, a jego stan zdrowia niestety się pogarsza. Trudno się temu dziwić, artysta w tym roku będzie obchodził 70. urodziny, a czas nie jest łaskawy nawet dla gwiazd rocka.

Patrycja Markowska wyjaśniła w rozmowie z Pomponikiem, że widzi u ojca spadek formy i lekkie wycofanie, jednak twierdzi, że Markowski nie czuje się bardzo źle.

"Mój tata miał spadek sił witalnych, to na pewno. Czuje się dobrze i ja go po prostu namawiam do tego, żeby te skrzydła unosił i robił aktywnie pewne rzeczy. On się czasami zgadza, ale ja muszę uszanować to, że on chce zwolnić. Nie mogę go ciągnąć na siłę i namawiać do roboty, bo ma swoje lata i myślę, że zaśpiewał już tyle dźwięków i zagrał już tyle koncertów, że nie ma sensu robić tego na siłę" - tłumaczy Patrycja Markowska.

Chociaż o regularnych trasach koncertowych i częstych występach na żywo w przypadku Markowskiego nie może być już mowy, artysta nie rezygnuje jeszcze z tej formy spotykania z fanami. Markowska podkreśla, że śpiewanie na żywo nadal przynosi ojcu ogromną radość, a ona będzie dalej namawiać go, żeby grał jak najczęściej.

"On to jest rockandrollowiec, nie skarży się, jest dzielny. Świetnie brzmi, jak wychodzi na scenę, to widzę reakcję ludzi. Graliśmy we Wrocławiu, w Radiu Wrocław i przysięgam, cztery osoby w pierwszym rzędzie płakały, jak go widziały, naprawdę! Miały łzy wzruszenia, stąd też moja odwaga, żeby go czasami gdzieś wyciągać" - opowiada córka Markowskiego.

Pierwsze doniesienia o kiepskim stanie zdrowia i wątpliwości, co dalej z karierą Markowskiego pojawiły się w kwietniu 2021 roku. Wówczas wokalista oznajmił fanom, że ze względu na stan zdrowia nie uda się w pożegnalną trasę grupy Perfect "Trzeba wiedzieć, kiedy ze sceny zejść".

Więcej ciekawych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Więcej o: