Muzyka do filmu "Heaven in Hell" ma wiele wspólnego z soundtrackiem "365 dni"

"Heaven in Hell" to niewątpliwie jedna z głośniejszych polskich premier tego roku. Trudno się dziwić, to nowy film twórców kontrowersyjnego "365 dni". Choć pod względem fabularnym i aktorskim filmowcy poszli zupełnie inną ścieżką, to przy opracowywaniu ścieżki dźwiękowej postanowili skorzystać z pomocy muzyków, którzy pracowali nad soundtrackiem do ich wcześniejszej erotycznej trylogii.

Nowy film twórców "365 dni" z Magdaleną Boczarską to pod wieloma względami wyraźne odstępstwo od ekranizacji książek Blanki Lipińskiej, niemniej twórcy filmu trzymają się tych elementów, które w przypadku głośnej trylogii erotycznej trudno było skrytykować - bo były technicznie i estetycznie wymuskane. W wyreżyserowanym przez Tomasza Mandesa "Heaven in Hell" widzimy podobny montaż i zdjęcia, a w ścieżce dźwiękowej możemy usłyszeć tych samych artystów, co w przypadku "365 dni". Jak to się mawia, lepsze wrogiem dobrego.

Zobacz wideo "Heaven In Hell". Boczarska i Susinna w historii o miłości, która nie powinna się zdarzyć [ZWIASTUN]

Muzyka do "Heaven in Hell". Kto śpiewa piosenkę ze zwiastuna?

Szczególnym zainteresowaniem po premierze filmu "Heaven in Hell" cieszy się utwór "Wybacz" oraz jego angielska wersja "Forgive Me". Na samym Spotify pierwsza z nich ma już 203 tys. odtworzeń, a anglojęzyczna ponad 176 tys. Wbrew temu, co wydaje się wielu słuchaczom, piosenki wcale nie śpiewa Kortez - choć podobieństwo barwy głosu jest uderzające, to jednak zupełnie inna osoba. Wykonawcą jest artysta posługujący się pseudonimem EMO.

 

Soundtrack do "Heaven in Hell" zawiera także inne utwory w jego wykonaniu. To takie kawałki jak śpiewane w duecie z Marissą "Ukołysz mnie" i "Hell is Heaven". Z niejaką Melodią EMO zrealizował następujące kompozycje: "Tone", "Drowning", Między nami" i "Wait for May". Solowo odpowiada za "Sounds Like Forever", "Say No", wspomniane już "Wybacz", a także "Forgive me", "Desculpe" i "Perdoname". Poza tym na ścieżce dźwiękowej do nowego filmu twórców "365 dni" znajduje się także piosenka Mateusza Ziółko "Broken Wings".

Więcej informacji ze świata znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Wcześniej widzowie mogli usłyszeć w jego wykonaniu takie piosenki jak zaśpiewane w duecie z Marissą "365 days" z "365 dni". Na ścieżce dźwiękowej pierwszej części erotycznej trylogii pojawiły się także takie jego utwory jak "The End", "Don't Mess With My Mind", "Call My Name" (duet z Yolo), "Pray", "On It" czy "Addictions".

EMO tylko w lutym miał na Spotify 497 586 słuchaczy. Trudno znaleźć o nim więcej informacji. Na Spotify dostępne są jeszcze takie jego wydawnictwa jak "Someday EP", single "All I Have", "Promises" i "Good to Me".

Dystrybucją ścieżki dźwiękowej do "Heaven in Hell" zajmuje się wytwórnia Universal Polska. Z informacji umieszczonych na YouTubie dowiadujemy się, że produkcję utworu odpowiedzialna była formacja Gran Torino, którą tworzą m.in. Patryk Kumor i Dominic Buczkowski-Wojtaszek. To oni razem z Lanberry napisali swego czasu dla Viki Gabor piosenkę "Superhero", z którą wygrała w 2019 roku Eurowizję Junior. Jak wynika z opisu "Wybacz", Buczkowski-Wojtaszek i Jan Bielecki są kompozytorami melodii piosenki, a Kumor poza pisaniem muzyki odpowiedzialny był także za słowa do piosenki.

Więcej o: