Doda świętuje 39. urodziny. Karierę zaczynała jako 14-latka. Potem została królową skandali

Swój debiut zaliczyła ponad dwie dekady temu, lecz wciąż jest jedną z najpopularniejszych wokalistek w polskim show-biznesie. Choć przez ten czas była uczestniczką wielu medialnych skandali, to nie przysłoniły one jej licznych zawodowych sukcesów.

DodaDoda Fot. Rafał Mielnik / Agencja Wyborcza.pl

Zobacz wideo Doda zdradza, o czym będzie nowe reality show. Wspomniała o Miszczaku

Doda debiutowała jako 14-latka. Jej kariera szybko nabrała tempa

Doda (Dorota Rabczewska) już od najmłodszych lat przejawiała umiejętności wokalne, dlatego rodzice posłali ją najpierw do szkoły muzycznej, gdzie kształciła się w klasie fortepianu, a później pobierała lekcje w Studium Wokalnym Elżbiety Zapendowskiej. W międzyczasie odnosiła liczne sukcesy sportowe, trenując lekkoatletykę. W 1998 roku została przyjęta do teatru Buffo, gdzie występowała w musicalach "Metro" i "Przeżyj to sam".

W 2000 roku dołączyła do zespołu Virgin, a jej kariera zaczęła nabierać tempa. Zyskała miano jednej z najbardziej utalentowanych i kontrowersyjnych artystek polskiej sceny muzycznej. Najpopularniejsze hity grupy, które długo podbijały listy przebojów, to takie utwory jak: "Dżaga", "Kolejny raz", "2 Bajki", "Szansa" czy "Kolejny raz". Po sześciu latach zakończyła współpracę z muzykami i rozpoczęła karierę solową. Po rozstaniu z Virgin, wydała płytę "Diamond Bitch", która pokryła się platyną. Jej najpopularniejsze solowe piosenki to "Nie daj się", "Rany", "Katharsis" czy "Riotka". 

W ostatnich latach Doda realizuje się również jako producentka filmowa. Ostatnim przedsięwzięciem gwiazdy był film "Dziewczyny z Dubaju", który odniósł olbrzymi sukces.

Dwa rozwody i batalie sądowe. Artystka nie miała szczęścia w miłości

Choć artystycznie Doda czuje się spełniona i stale zaskakuje nowymi pomysłami, to jej życie prywatne wielokrotnie dało jej w kość. Wokalistka nie ma szczęścia w miłości. Była związana m.in. z Adamem Nergalem Darskim oraz Emilem Haidarem, ale relacje nie przetrwały próby czasu, z czego druga zakończyła się sądową batalią. Piosenkarka dwukrotnie stawała na ślubnym kobiercu. Jej pierwsze małżeństwo z Radosławem Majdanem trwało trzy lata. Z kolei z drugim mężem, Emilem Stępniem, sformalizowała związek w 2018 roku. Z pozoru szczęśliwe małżeństwo rozpadło się pod koniec 2021 roku, a powodem miał być apodyktyczny charakter mężczyzny.

Wygląda na to, że szczęście znów się do niej uśmiechnęło. W listopadzie 2022 roku Doda ogłosiła, że ponownie jest zakochana, a jej obecnym partnerem jest Dariusz Pachut, z którym świętuje swoje 39. urodziny podczas narciarskiego wyjazdu do Tyrolu w Austrii.

 

Więcej aktualnych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Więcej o: