Podsiadło zaśpiewał z idolem na stadionie. Ten sam hit Myslovitz wykonał jako 12-latek [WIDEO]

Dawid Podsiadło już jako początkujący wokalista sięgał po repertuar Artura Rojka. Ostatnio podzielił się z fanami archiwalnym nagraniem, na którym jako dziecko wykonuje "Długość dźwięku samotności". Po latach, jako uznany artysta, który jest w stanie wyprzedać stadionową trasę koncertową, spełnił marzenie i wykonał ten sam utwór w duecie z idolem. Nagranie trafiło do sieci.

W mediach społecznościowych artysty, który niedawno wydał dobrze przyjęty album "Lata Dwudzieste", opublikowane zostało wyjątkowe nagranie z koncertu na Stadionie Śląskim w Chorzowie. Dawid Podsiadło przed liczącą ponad 60 tys. osób publicznością wykonał w towarzystwie specjalnego gościa szczególnie ważny dla niego utwór. Wspomnieniami podzielił się na Instagramie.

OFERTY AVANTI24: Więcej modowych inspiracji znajdziesz na Avanti24.pl.

"Powiedzieć, że było to spełnienie marzeń, to nic nie powiedzieć"

"Długość dźwięku samotności" zajmuje w sercu Podsiadły szczególne miejsce - był to pierwszy utwór, jaki wokalista wykonał publicznie. Miał wówczas 12 lat i jak sam przyznał, to właśnie od tej kompozycji "zaczęły się jego muzyczne marzenia". Na archiwalnym nagraniu z 11 lipca 2005 jako nieśmiały chłopak w okularach przeciwsłonecznych mierzy się z jedną z najważniejszych piosenek z katalogu Myslovitz. Były lider grupy, Artur Rojek, w charakterze gościa wziął udział w ostatniej trasie koncertowej 29-latka, co stworzyło okazję, by po latach ponownie zmierzyć się z tym repertuarem.

Mogłem zaśpiewać utwór, od którego muzyczne marzenia się u mnie zaczęły. I mogłem go wykonać z Arturem Rojkiem. Za każdym razem jak oglądam to video to nie mogę uwierzyć, że to wszystko wydarzyło się naprawdę. Bo są to przeżycia, o których nawet nie wiesz, że możesz marzyć. Trochę jak lot w kosmos. Dla kogoś kto nie jest astronautą w sensie [...] Powiedzieć, że było to spełnienie marzeń, to nic nie powiedzieć

- napisał na Instagramie Podsiadło, załączając zdjęcie liczącej 65 tys. osób publiczności, która usłyszała duet na żywo 25 czerwca 2002 roku. Wówczas na telebimie pokazywano również wspomniane nagranie z 12-letnim wokalistą. - Mam nadzieję, że jeszcze kiedyś tam wrócimy - zapowiedział muzyk.

 
Zobacz wideo "Na tym festiwalu nie liczy się to, co się gada, tylko to, co się gra". Wywiad z Arturem Rojkiem

To nie koniec współpracy z Rojkiem

Wspomnienia z dzieciństwa i ostatnich wakacji stały się też pretekstem, by zapowiedzieć kolejne koncerty z gościnnym udziałem Artura Rojka. Zaplanowano też występy innych cenionych polskich muzyków, głównie reprezentantów współczesnej sceny alternatywnego popu.

OFERTY AVANTI24: Te buty to idealny wybór na wiosnę! Zachwycają designem, a przy tym są wyjątkowo wygodne

Skoro wywołałem we wspomnieniach Pana Artura, to może warto zdradzić Wam też jeszcze kilka innych ekscytujących wieści. Pan Artur będzie jednym z gości na naszych koncertach w Sopocie. A oprócz Pana Artura, pojawią też między innymi tacy wspaniali goście, że szok: Kaśka Sochacka, Kortez, Daria ze Śląska, Vito, Ralph Kaminski czy Krzysiek Zalewski, każdego dnia inny zestaw wspaniałych osób.

- zapowiedział Podsiadło. Polecił też obserwującym nowy album Myslovitz - "Wszystkie narkotyki świata".

 

Co więcej, ogłosił dodatkowy termin koncertu w Operze Leśnej w Sopocie w ramach trasy "Przed i Po Tour": 14 czerwca 2023 roku. Bilety trafią do sprzedaży 16 lutego 2023 o godzinie 12:00.

Więcej o: