Te Pączki w Tłuszczu są idealne na tłusty czwartek. Nie przytyjesz ani grama

Zespół Pączki w Tłuszczu powstał na kanwie popularnego serialu "39 i pół" i działa na polskiej scenie muzycznej od ponad dekady. Wydają piosenki, koncertują i nie mają parcia na szkło.

Zanim postanowili wyruszyć na podbój polskiej sceny muzycznej, debiutowali w serialu "39 i pół". Za sprawą jednorazowego występu na potrzeby produkcji, zrodził się pomysł stworzenia własnej kapeli. Z okazji tłustego czwartku, poznajcie historię zespołu Pączki w Tłuszczu.

Zobacz wideo "To musi być miłość" - zwiastun świątecznej komedii romantycznej z Tomaszem Karolakiem

Pączki w Tłuszczu. Serial "39 i pół" był inspiracją do założenia kapeli

Zespół Pączki w Tłuszczu powstał z inicjatywy aktora, Tomasza Karolaka, który w serialu "39 i pół" grał jedną z głównych ról. Do współpracy zaprosił kompozytora i gitarzystę, Bartosza Miecznikowskiego. Niedługo później ich skład poszerzył się o dwóch muzyków, gitarzystę basowego, Sebastiana Wojnowskiego oraz perkusistę, Pawła Markiewicza.

Pierwszy singiel nagrany przez kapelę ujrzał światło dzienne w 2013 roku. Piosenka "Tylko bądź" pojawiła się wówczas w serialu "Rodzinka.pl", w którym aktor wcielał się w rolę Ludwika Boskiego. W teledysku do utworu wystąpiła jego serialowa żona, Małgorzata Kożuchowska. W tym samym roku Pączki w Tłuszczu wzięły udział w nagraniu składanki "Faceci dla dzieci". Rok 2017 przyniósł pierwszą ważną nagrodę w ich karierze. Kapela została wyróżniona Famką przez Radio Fama.

 

Grają covery i własne numery. Pączki w Tłuszczu występują na wielkich scenach

Na debiutancką płytę zespołu trzeba było trochę poczekać. Album "LOVElas" ukazał się na rynku fonograficznym w 2018 roku i został wydany nakładem wytwórni Universal Music. Zespół zaprezentował kilkanaście autorskich utworów, które zyskały przychylność słuchaczy. Niedługo później Pączki w Tłuszczu wystąpiły w konkursie premier Festiwalu Opole, prezentując utwór "Kiedy rozum śpi" z repertuaru Budki Suflera.

W 2021 roku zaprezentowali się również podczas koncertu "Wielkie przeboje małego ekranu" w ramach Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Tym razem zagrali "Tak mi źle, tak mi szaro" Wojciecha Gąssowskiego.

Więcej aktualnych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Więcej o: