Shakira nawrzucała byłemu i ma hit. Producenci poprosili polski duet o nową wersję

O Shakirze niedawno było głośno za sprawą jej viralowej piosenki, w której rozprawia się z byłym partnerem, piłkarzem Gerardem Pique. Utwór w ciągu miesiąca wyświetlono już 320 milionów razy, a teraz swoją wersję prezentuje najsłynniejszy polski duet muzyki elektronicznej na świecie - Catz 'n Dogz. Okazuje się, że o współpracę z chłopakami zabiegała ekipa producenta utworu.

Shakira rozstała się z Gerardem Pique w czerwcu 2022 roku, ale do chwili wydania piosenki "Bzpr 53" nie zabierała głosu w tej sprawie. Postanowiła za pomocą muzyki rozprawić się z byłym partnerem, który obecnie spotyka się z 23-letnią Clarą Chia. To i inne wybryki piłkarza nie umykają uwadze artystki, która w bezpośredni sposób punktuje jego zachowanie.

Więcej ciekawych tekstów ze świata muzyki znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>

Zobacz wideo Popkultura odc. 142

Polski duet stworzył remix viralowego utworu Shakiry

Kolumbijska piosenkarka wypuściła piosenkę "Bzrp 53" w kolaboracji z argentyńskim DJ-em i producentem muzycznym, Bizarrapem. Utwór jest dissem skierowanym w stronę byłego partnera piosenkarki, co sprawiło, że bardzo szybko stała się viralem. Internauci bardzo często przesyłali ją sobie za pomocą mediów społecznościowych, a na fali popularności zaczęły ją także grać stacje radiowe.

Teraz swoją wersję wypuściła grupa Catz 'N Dogz, czyli Wojtek Tarańczuk i Grzegorz Demiańczuk. Chłopaki są jednym z najbardziej rozpoznawalnych polskich duetów eksportowych z Polski i mieli okazję już współpracować z Bizarrapem, remiksując jeden z jego wcześniejszych utworów. Teraz okazuje się, że to on poprosił DJ-ów o współpracę:

Tym razem to ich ekipa zadzwoniła do nas z propozycją zrobienia remiksu, musieliśmy powiedzieć »tak!«

Vojtek i Greg w dalszej części wypowiedzi mówią, że najbardziej zależało im, żeby podkręcić brzmienie utworu jako hymnu silnych kobiet, wspominając fragment tekst utworu: "Las mujeres ya no lloran las mujeres facturan" (tłum. kobiety nie płaczą, kobiety wystawiają faktury). Dlatego remix jest o wiele mroczniejszy niż oryginał.

 

Jesienią zeszłego roku, mieliśmy okazję przeprowadzić wywiad z Catz 'n Dogz, w którym rozmawialiśmy o ich ostatniej płycie. Rozmowa też zeszła na temat obecności ich muzyki w stacjach radiowych, na co chłopaki odpowiedzieli, że polskie rozgłośnie jeszcze ich nie odkryły. Możliwe, że dzięki temu remiksowi wszystko się zmieni, ponieważ oryginalna wersja utworu jest chętnie grana w polskim eterze.

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Więcej o: