Z tą piosenką na Eurowizję chce jechać zwycięzca The Voice. "Trzeba więcej takiej muzyki"

Zwycięzca 13. edycji The Voice of Poland trafił pod skrzydła wytwórni Universal Music Poland i prezentuje swój drugi oficjalny solowy singiel "Be Good". Wokalista wystartuje również z tą piosenką w preselekcjach do konkursu Eurowizji. Internauci liczą na to, że właśnie ten utwór usłyszymy na konkrusie w Liverpoolu.

Za produkcję utworu odpowiada duet doświadczonych eurowizyjnie twórców Hotel Torino. Tworzą go Dominic Buczkowski-Wojtaszek oraz Patryk Kumór, którzy mają na koncie m.in. przeboje dla Viki Gabor ("Superhero" - zwycięstwo na Eurowizji Junior 2019), Alicji Szemplińskiej ("Empires" - reprezentantka Polski na odwołaną Eurowizję 2020) i Sary James ("Somebody" - drugie miejsce na Eurowizji Junior 2021).

Więcej ciekawych informacji ze świata muzyki znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>

Zobacz wideo Popkultura odc. 142

Zwycięzca The Voice powalczy teraz o udział w Eurowizji

Propozycja Dominika Dudka "Be Good" to energetyzujące, nowoczesne pop-folkowo-rockowe brzmienie. Opowiada o tym, że warto być dobrym i czynić dobro, nawet jeśli wszystko i wszyscy są przeciw nam. Tak o swoim drugim singlu mówi sam artysta:

»Be Good« – tylko i aż dwa słowa, które chciałbym, żeby każdy wziął sobie do serca. Tą piosenką chcę powiedzieć, że ja właśnie taki chce być, a zmiany na lepsze zaczynam od siebie. Bądźmy dobrzy, świat będzie lepszy, tak po prostu

W teledysku do piosenki widzimy historię sklepikarza, który dla wszystkich stara się być dobrym, co zostaje przyjęte z różnym skutkiem. Ostatecznie, pod koniec zmiany musi stawić czoło dosyć nietypowej sytuacji, która wprowadza go w osłupienie. W wideoklipie zagrali bliscy Dudka - jego dziewczyna, przyjaciele z zespołu Redford, którego jest wokalistą oraz trener z programu The Voice of Poland, Baron, razem z Sandrą Kubicką. 

 

Wielu internautom piosenka przypadła do gustu i liczą na to, że będzie w tym roku reprezentować nasz kraj w konkursie Eurowizji. Pod klipem możemy przeczytać takie komentarze, jak:

Bardzo przyjemny utwór, super tekst i wykonanie
Jeżeli Dominik będzie nas reprezentować na Eurowizji to nie mam nic przeciwko. Brawo
No i pięknie w tej Polsce od razu się żyje! Więcej takiej muzyki tu trzeba

Dominik Dudek to niespełna 30-letni multiinstrumentalista, który podchodzi z Limanowej, w województwie małopolskim. Od najmłodszych lat spełniał swoje marzenie o karierze muzycznej - najpierw uczęszczając do Akademii Muzycznej w Katowicach, gdzie szlifował grę m.in. na saksofonie, gitarze i pianinie, a później koncertując ze swoim zespołem Redford po Polsce oraz Wielkiej Brytanii. W 2022 roku pod skrzydłami Tomsona i Barona wygrał 13. edycję The Voice of Poland.

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Więcej o: