Peja atakuje w nowym numerze: I tak śmieją się z plebsu, co łyka ch*jowiznę

Peja to stary wyjadacz polskiej sceny hip-hopowej. Jest obecny na scenie od trzydziestu lat i nadal potrafi pokazać, że jest w dobrej formie. W ostatnim numerze "Azarenka" bez ogródek uderza w producenta Jimka i nagrodę Popkillera, którą otrzymał w tamtym roku.

Raper z Poznania od zawsze był znany z mocnych wypowiedzi i ciętych ripost. Na swoim koncie ma pięć solowych albumów studyjnych i dwadzieścia wydanych razem z grupą Slums Attack. Najbardziej znaną piosenką w jego wykonaniu jest "Głucha noc" z 2004 roku. Piosence udało się nawet przebić do komercyjnych stacji radiowych, które chętnie ją grały w tamtym czasie.

Więcej ciekawych tekstów ze świata muzyki znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>

Zobacz wideo Popkultura odc. 142

Peja atakuje i zaskakuje w najnowszej piosence

W tamtym roku słynny utwór wybrzmiał na lotnisku Bemowo podczas wydarzenia "Historia polskiego hip-hopu", za którego organizacją stał kompozytor i producent muzyczny Jimek. W trakcie imprezy zagrano największe utwory polskiego rapu w symfonicznym wydaniu. Wystąpili m.in. tacy wykonawcy, jak: Grammatk, Bedoes, Fenomen, Kaliber 44, Tede, Płomień 81, Sokół, Zip Skład i Żabson.

Wśród występujących nie było Peji, ale to nie przeszkodziło organizatorom, aby jego "Głucha noc" wybrzmiała podczas tego wydarzenia. Orkiestra Jimka wykonała ten kawałek, co nie spodobało się raperowi z Poznania. W najnowszym singlu "Azarenka" dosadnie przekazał, co o tym sądzi:

Ja o nic nie prosiłem, ale warto spytać, po co wygłupiać się jak Jimek na Bemowie z »Głuchą nocą«
 

Jeszcze gorzej oberwało się organizatorom gali Popkillery. W 2022 roku raper otrzymał statuetkę w specjalnie utworzonej kategorii "Fair Play". W ostatniej piosence również postanowił to skomentować, mówiąc wprost, co o tym myśli: "Chcieli wręczyć Popkillera za bycie fajnym typem, daliby za wszystko, byle nie za muzykę".

W sieci pojawiło się mnóstwo komentarzy oburzonych internautów, którzy nie zgadzają się z raperem. Niektóre z nich brzmią tak:

Zerowy progres. Wieczny foch diwy
A ty zapytałeś Stana Borysa czy możesz wykorzystać sample do »Głuchej nocy«? (...)
Peja jak zawsze ma pretensje do wszystkich

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Więcej o: