Zdobyła ponad miliard wyświetleń na YouTube. Tę kultową piosenkę do dziś możemy usłyszeć w radiu

Repertuar największych artystów ubiegłego wieku, mimo upływu lat, nie traci na znaczeniu. Przykładem jest kawałek zespołu Scorpions, który w latach 90. podbijał listy przebojów. Choć piosenka powstała ponad trzy dekady temu, to wciąż cieszy się niesłabnącą popularnością słuchaczy.

Słuchacze nierzadko wracają do znanych i lubianych utworów sprzed lat, zwłaszcza jeśli ich powstanie jest szczególnie powiązane z jakimś ważnym wydarzeniem w historii. Przykładem piosenki, która trwale zapisała się w sercach odbiorców, jest kultowy kawałek zespołu Scorpions, który w latach 90. podbijał światowe listy przebojów. Mimo upływu ponad trzech dekad, wciąż nie traci na znaczeniu i jest jednym z najpopularniejszych w repertuarze grupy, a wyniki wyświetleń na YouTube wskazują, że słuchacze wciąż darzą go sentymentem.

Zobacz wideo 1983 był wyjątkowym rokiem dla muzyki [MUSIMY O TYM POGADAĆ]

Kultowy kawałek zespołu Scorpions. Piosenka "Wind of Change" powstała ponad trzy dekady temu

W 1990 roku powstał jeden z najpopularniejszych utworów rockowej grupy Scorpions, który do dziś bryluje na listach przebojów w rozgłośniach radiowych na całym świecie. Kultowa ballada "Wind of Change" zadebiutowała na albumie "Crazy World", który był jedenastym krążkiem w karierze zespołu. Piosenka niemal od razu zyskała popularność wśród słuchaczy i stała się ważnym symbolem przemian politycznych, w których konsekwencji upadł blok wschodni. Mimo upływu lat, wciąż pozostaje jedną z najważniejszych w repertuarze niemieckiej grupy, a jej słowa znają przedstawiciele każdego pokolenia.

Utwór zespołu Scorpions pobija rekordy na YouTube. "Wind of Change" ma ponad miliard wyświetleń

Fani kultowych zespołów już nie raz udowodnili, że chętnie wracają do starych brzmień i znanych im słów. Mimo iż piosenka "Wind of Change" ma już ponad 30 lat, to dla słuchaczy wciąż pozostaje jednym z najważniejszych utworów minionego wieku symbolizującym przemiany lat 80. i 90. Utwór wraz ze stworzonym do niego teledyskiem od 13 lat jest dostępny w serwisie YouTube na oficjalnym profilu zespołu Scorpions. Jego niesłabnąca popularność sprawiła, że liczba wyświetleń stale rosła, a w lutym 2023 roku nagranie pobiło rekord, zdobywając ponad miliard wyświetleń na platformie.

 

Więcej aktualnych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Więcej o: