Na Spotify pojawiła się playlista Roberta Lewandowskiego. Czego słucha piłkarz, zanim wejdzie na boisko?

Jakich utworów słucha Robert Lewandowski podczas treningów? W serwisie Spotify pojawiła się playlista z ulubionymi utworami piłkarza. Na liście znajdują się międzynarodowe hity, taneczne kawałki oraz radiowe przeboje polskich wykonawców.

Spotify od lipca 2022 roku jest partnerem klubu FC Barcelona, którego członkiem jest jeden z najpopularniejszych polskich piłkarzy, Robert Lewandowski. W ramach współpracy serwis udostępnił playlistę "My Matchday Songs: Lewandowski" z ulubionymi piosenkami sportowca. Jesteście ciekawi, jacy wykonawcy znajdują się na liście gwiazdy?

Zobacz wideo Lewandowski nie ma radości z reprezentacji?

Playlista Roberta Lewandowskiego. Czego słucha piłkarz?

Nie da się ukryć, że gust muzyczny Roberta Lewandowskiego jest bardzo zróżnicowany. Na jego playliście dominują przede wszystkim międzynarodowej sławy wykonawcy. Piłkarz słucha najczęściej rytmicznej muzyki, nie stroni także od hiszpańskich, tanecznych kawałków, t.j. "Hola Senorita" w wykonaniu GIMS i Malum czy "Andas En Mi Cabeza" autorstwa Chino & Nacho. Sportowiec jest również wielbicielem nieco starszych, lecz wciąż popularnych, utworów. Wśród jego ulubionych znalazło się sporo ponadczasowych hitów, które w latach dwutysięcznych podbijały listy przebojów, m.in. "Hips Don’t Lie" Shakiry czy "Rock Your Body" Justina Timberlake.

Polskie utwory na playliście Lewandowskiego. Wśród nich rap i klasyki 

Co ciekawe, Lewandowski słucha także wielu rodzimych wykonawców. Pośród 51 udostępnionych utworów znalazły się piosenki "Duże oczy" Smolastego czy "Candy" w wykonaniu rapera Quebonafide w duecie z piosenkarką Klaudią Szafrańską. Ponadto sportowiec jest wierny także starym, polskim utworom tj. "Wehikuł czasu" kultowego zespołu Dżem.

Robert Lewandowski wyznał, że cieszy się z możliwości udostępnienia swoich ulubionych utworów fanom. Podkreślił, że muzyka ma w jego życiu ogromne znaczenie i jest nieodłącznym elementem przygotowań, zarówno do treningów, jak i meczów. — Teraz wspólnie z nami mogą poczuć przedmeczowy klimat w stylu Barçy — stwierdził sportowiec.

Więcej aktualnych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Więcej o: