W latach 80. Samantha Fox była symbolem seksu. Dziś pozuje z nową żoną

Samantha Fox była jedną z największych gwiazd muzyki pop w latach osiemdziesiątych. Jej życie mogłoby posłużyć jako scenariusz do filmu, a sama wokalistka myśli o stworzeniu takiej ekranizacji. Uczęszczała do katolickiej szkoły, a teraz wiedzie spokojne życie ze swoją żoną - Lindą Olsen. Obie Panie chętnie pozują ze sobą na ściane. Jak wyglądają?

Samantha Fox ma obecnie 56 lat, a jej barwne życie zmieniało się na przestrzeni lat. Jej pierwszy sukces medialny to bycie modelką topless w brytyjskim dzienniku "The Daily Sun". Tej profesji podjęła się jeszcze, gdy była uczennicą katolickiej szkoły. Jej rodzice nie mieli nic przeciwko pozowaniu półnago, ale konserwatywna szkoła nie przyjęła tego zbyt dobrze.

Więcej ciekawych tekstów ze świata muzyki znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>

Dzięki zdobytemu rozgłosowi, udało jej się później podpisać kontrakt z wytwórnią muzyczną. Jednak musiała też zapłacić wysoką cenę, będąc modelką topless. Po latach w programie "Loose Woman" opowiedziała, że wyrzucili ją ze szkoły. Wróciła do niej jednak po jakimś czasie, aby zdać egzaminy A-Levels, które są odpowiednikami polskiej matury.

Zobacz wideo Popkultura odc. 142

Barwna kariera Samanthy Fox

Piosenkarka wylansowała trzy duże przeboje, takie jak: "Touch Me (I Want Your Body)", "Do Ya, Do Ya (Wanna Please Me)" oraz "Nothing's Gonna Stop Me Now", z których w Polsce najpopularniejszy jest ten pierwszy. Jednak artystka karierę muzyczną ma już dawno za sobą. Sukces osiągnęły jedynie trzy pierwsze płyty z lat osiemdziesiątych, a pozostałe wzbudziły nikłe zainteresowanie.

Samantha Fox - Touch Me (I Want Your Body)

 

Aktualnie bardziej się spełnia jako osobowość medialna i bierze udział w przeróżnych programach telewizyjnych i koncertach tematycznych. Mogliśmy ją oglądać w "Jakiej to melodii?", czy brytyjskim reality show "Celebrity Big Brother". W trakcie pandemii koronawirusa, gwiazda wpadła na pomysł, aby stworzyć serial o jej przewrotnej karierze. Tak przedstawiała swoją koncepcję: 

W mojej koncepcji serialu są trzy różne Samanty - dzieciak, dziewczyna, która pozowała topless i ta najstarsza. Chciałabym, aby teraźniejszą mnie zagrał ktoś pokroju Sharon Stone. Byłabym tym zachwycona, to byłoby znakomite

Druzgocące wspomnienia Samanthy Fox

Jednak życie Samanthy Fox nie zawsze było usłane różami. Pod koniec 2017 roku wyznała, że nieżyjący już David Cassidy molestował ją seksualne, gdy miała 19 lat. Opowiedziała, że złapał ją za pierś i wsunął jej rękę pod sukienkę w łazience w restauracji. O tym traumatycznym przeżyciu wspomniała w rozmowie z "The Daily Star Saturday":

To mnie zszokowało. Byłam ogromną fanką 'The Partidge Family' (serial, w którym występował Cassidy - przyp. red.). Miałam ogromny plakat Cassidy'ego nad łóżkiem i całowałam go, gdy kładłam się spać. Kiedy złapał mnie i wepchnął mi język do gardła, kopnęłam go z kolana w krocze i myślę, że zrobiłabym to także dziś

Coming out artystki

Obecnie artystka jest szczęśliwą żoną Lindy Olsen, ale o jej orientacji seksualnej plotkowano już w końcówce lat dziewięćdziesiątych. Gwiazda wcześniej spotykała się wówczas z gitarzystą i wokalistą zespołu Kiss Paulem Stanleyem, a potem mieszkała z Cris Bonacci, która była członkinią zespołu Girlschool.

Na coming out zdecydowała się w 2003 roku, kiedy wyznała, że jest w związku z kobietą. Jednocześnie dała znać, że nie zastanawiała się nigdy nad tym, jaka jest jej orientacja seksualna. "Spałam z innymi kobietami, ale nie byłam zakochana przed poznaniem Myry Stratton. Ludzie mówią, że jestem osobą homoseksualną... Ja nie wiem, kim jestem. Wiem jedynie, że kocham Myrę. Chciałabym spędzić z nią resztę życia" - wspomniała z jednym z wywiadów.

Samantha Fox - I Surrender (to the Spirit of the Night) (Long Version)

 

Jednak na jeszcze bardziej zdecydowany krok zdecydowała się wiosną 2020 roku. Poprosiła wówczas o rękę Norweżkę Lindę Olsen, z którą spotykała się od 2016 roku. Rok wcześniej zmarła jej wieloletnia partnerka i menadżerka Myra Stratton, która zmagała się z nowotworem. 

Ślub odbył się w 2022 roku w Epping Forest. Uroczystość była wydarzeniem medialnym, a sama artystka często wspominała o nim w mediach społecznościowym. Kobiety są ze sobą szczęśliwe i chcą być ze sobą do końca swoich dni.

Ostatnio widziano je razem w styczniu w Londynie na gali Inspiration Awards For Women. Wokalistka otrzymała wtedy specjalną nagrodę w kategorii ikona. Kobiety chętnie pozowały na ściance i prezentowały się na niej olśniewająco. Gwiazda pomimo upływu lat nadal wygląda bardzo atrakcyjnie i ma w sobie bardzo dużo energii, której wiele osób w tym wieku może jej tylko zazdrościć.

Linda Olsen i Samantha Fox na Inspiration Awards for Women 2023Linda Olsen i Samantha Fox na Inspiration Awards for Women 2023 Shutterstock/East News

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Więcej o: