Polka w zagranicznym "Idolu" ma szansę powtórzyć sukces Sary James. Pracuje z producentami z USA

21-letnia Caroline Baran, występująca pod pseudonimem Kaeyra, za pośrednictwem mediów społecznościowych poinformowała fanów, że wzięła udział w przesłuchaniach do nowej edycji amerykańskiego "Idola". Branża muzyczna w Stanach nie jest jej obca. Czy ma szansę powtórzyć sukces innej młodej wokalistki z "America's Got Talent"?

Gra na gitarze, basie i ma głos, który sprawdza się zarówno podczas kameralnych koncertów z zespołem jazzowym, jak i na jednym z najbardziej ikonicznych festiwali muzyki alternatywnej - Lollapaloozie. Choć urodziła się w Chicago, ma polskie korzenie i nazwisko. Caroline Baran na scenie posługuje się jednak pseudonimem Kaeyra.

OFERTY AVANTI24: Więcej modowych inspiracji znajdziesz na Avanti24.pl.

Od najmłodszych lat zadziwiała dojrzałym wokalem

Wśród licznych nagrań publikowanych przez młodą wokalistkę na Instagramie można znaleźć archiwalia sięgające wczesnego dzieciństwa. Profesjonalnie zaczęła działać jako 12-latka, udzielając się w zespole Profusion, z którym występowała na imprezach organizowanych przez amerykańską Polonię. Twórczość grupy doceniono także w Polsce - otrzymała 3 wyróżnienia podczas Festiwalu im. Krzysztofa Klenczona w Pułtusku, a Caroline utytułowano najlepszym głosem przeglądu. Już wtedy wyróżniał ją wyjątkowo dojrzały głos, brzmiący jak z minionej epoki, co zagwarantowało jej możliwość udziału w projekcie Postmodern Jukebox, dowodzonym przez pianistę Scotta Bradlee, który przearanżowuje współczesne przeboje tak, by przypominały konkretne muzyczne dekady. Baran jako 14-latka miała okazję wykonać hit Cyndi Lauper "Time After Time", a jako 15-latka zaśpiewała m.in. klimatyczną wersję "Nothing Else Matters" Metalliki. Interpretacje te odsłuchano w serwisie YouTube kilkadziesiąt milionów razy, a z ekipą PMJ artystka wyruszyła w trasę koncertową.

 
Zobacz wideo Sara James: Mam dużo propozycji, ale nie mogę mówić o wszystkim

Nie tylko "Idol" i polscy artyści

Ostatnio Polka ogłosiła, że wzięła udział w przesłuchaniach do nowej, amerykańskiej edycji "Idola". Nie jest to jednak jej pierwsza przygoda w talent show. W 2018 roku wzięła udział w 13. edycji "America's Got Talent", gdzie otrzymała 4 głosy na "tak", a przewodniczący jury, Simon Cowell, wróżył jej świetlaną przyszłość. - Urodziłaś się, by zostać gwiazdą - powiedział. Dla wielu polskich artystów estradowych niewątpliwie już nią jest - w Chicago występowała gościnnie m.in. z Andrzejem Piasecznym, Mietkiem Szcześniakiem, Majką Jeżowską czy Michałem Szpakiem. Jest też pierwszą polską artystką, która dostała zaproszenie, by wystąpić na festiwalu Lollapalooza w 2022 roku.

OFERTY AVANTI24: Niełatwo być kobietą. Sneakersy do zadań specjalnych. Są turbo wygodne, a ich pastelowe kolory podkreślą kobiecość!

 

Sporadycznie koncertuje również na polskich wielkich scenach, m.in. podczas festiwalu Top Of The Top w Sopocie czy też Festiwalu Piosenki Chrześcijańskiej „Jasna Strona Mocy" transmitowanego w TVP1 w 2021 roku. Choć pracowała z największymi, m.in. producentem Kanyego Westa i laureatem Grammy Bradem Lewisem, Kaeyra nie jest jeszcze globalnie rozpoznawalna. Być może zmieni to udział w "Idolu", który na wzór Sary James skutecznie wypromuje polską artystkę podbijającą zagraniczny rynek. Enigmatyczny opis zamieszczony na Instagramie Caroline sugeruje, że istnieje szansa, że została nagrodzona złotym biletem. O tym widzowie przekonają się już niebawem.

Mam nadzieję, że wszyscy oglądali premierowy odcinek "Idola"! Dajcie znać, co myślicie. Gdy tylko dowiem się, w którym odcinku się pojawię, dam wam znać. Ten sezon jest niesamowity, więc polecam wam oglądanie go co tydzień.

- napisała.

 

Kaeyra jest nie tylko wokalistką, ale też multiinstrumentalistką, kompozytorką i tekściarką. Kształci się w Musicians Institute w Hollywood na kierunku Marketing & Music Business. W 2017 wydała w Chicago EP "Fountains of Gold", w maju 2021 roku - EP „11:11", nad którą pracowała w Los Angeles, a w 2023 ukaże się jej trzecia płyta studyjna.

Więcej o: