Alicja Majewska o Korczu mówiła, że ma opinię tyrana. Dla niej był jak mąż. Dziś nagrywa z nim TikToki

Nazywała go "muzycznym mężem" i jednocześnie przyznawała, że ich współpraca nie należała do najłatwiejszych. Dla Włodzimierza Korcza uznanie, że utwór jest za trudny, nie było argumentem. Motywował, by ćwiczyć. Z Alicją Majewską pracuje od kilkudziesięciu lat, a ostatnim przedsięwzięciem obojga artystów jest tegoroczna trasa koncertowa wokalistki. W swoim towarzystwie pojawiają się nawet w mediach społecznościowych, docierając do zupełnie nowego grona odbiorców.

Alicja Majewska od lat jest jedną z najbardziej cenionych polskich wokalistek, budzących sympatię wśród fanów. Telewidzowie pokochali ją na nowo dzięki "The Voice Senior", gdzie zasiadła w fotelu trenerki. Przyznała jednak, że brakuje jej obecności osoby, która od lat jest dla niej wsparciem w branży - Włodzimierza Korcza. Jak wygląda historia ich zawodowej relacji?

OFERTY AVANTI24: Więcej modowych inspiracji znajdziesz na Avanti24.pl.

Od chęci pomocy do kilkudziesięciu lat współpracy

Współpraca artystki z Włodzimierzem Korczem rozpoczęła się od miłego gestu - wraz z mężem zaproponowała kompozytorowi podwózkę samochodem. W 1975 roku przemierzała drogę od radia do teatru z piosenką "Bywają takie dni". W krótkiej podróży zapytała Korcza, czy nie zaaranżowałby dla niej tego utworu. Nie tylko się zgodził, ale też dzięki niemu Majewska zdobyła główną nagrodę podczas festiwalu w Opolu. Od tamtej pory kontaktowała się z nim zawsze, gdy była zapraszana do programów telewizyjnych, by pomógł jej w interpretacji kompozycji. Współpracują do dziś. W 2023 artystka koncertuje w ramach trasy "Piosenki Korcza i Andrusa".

 

Praca z Korczem nie zawsze należała do najprostszych. Jego utwory często miały klasyczną formę, w szczególności oratoryjne, wymagające dojrzałości i nienagannej techniki. W jednym z wywiadów Majewska przyznała, że Korcz "ma opinię tyrana", jednak to właśnie twarde zasady i wprowadzana dyscyplina okazywały się gwarantem sukcesów.

Włodek jest wykształconym klasycznie instrumentalistą. Kiedy więc czasem się żalę: „To za trudne dla mnie", on ma natychmiastową odpowiedź: „To trzeba poćwiczyć!". No i faktycznie: próbuję raz, drugi, trzeci – i w końcu wychodzi. Pianiści muszą przecież latami ćwiczyć, żeby muzyka im weszła w palce. Piosenkarze na ogół oczekują szybkich efektów i nie zawsze chce im się żmudnie pracować przy każdym szczególe. Wiem to po sobie.

- opowiadała w rozmowie z "Gazetą Krakowską". - Nie głaszcze po główce i nie mówi: „Alu, świetnie śpiewasz". Nie zawsze też bywa w pracy bywa przesadnie uprzejmy, dlatego nieraz dochodzi do prawdziwych scysji. Kiedy chce mi uświadomić jakiś błąd czy manierę, robi to w sposób impulsywny i to może być czasem irytujące. Generalnie jednak dobrze na tym wychodzę - śmiała się wokalistka. Nie znaczy to jednak, że Korcz nie prawił jej komplementów. Dziś uważa, że głos artystki brzmi lepiej, niż 40 lat temu.

Zobacz wideo Marta Manowska o "The Voice Senior". Zdradza swojego faworyta

Muzyczny mąż

Bliska relacja Korcza i Majewskiej sprawiła, że media podsycały plotki o ich rzekomym romansie. Mimo tropów i podejrzeń obie strony stanowczo im jednak zaprzeczają. Korcz od lat studenckich jest w związku z aktorką Elżbietą Starostecką, a Majewska do śmierci opiekowała się zmarłym na nowotwór Januszem Budzyńskim, choć oficjalnie małżeństwo się rozstało. Korcza nazywała "muzycznym mężem", ale na porozumieniu na płaszczyźnie artystycznej się skończyło.

OFERTY AVANTI24: Niełatwo być kobietą. Sneakersy do zadań specjalnych. Są turbo wygodne, a ich pastelowe kolory podkreślą kobiecość!

Było tak, że mnie irytowało, bywało, że siadaliśmy przed kamerą telewizyjną i tłumaczyliśmy: "Proszę państwa, my nie jesteśmy małżeństwem. Współpracujemy ze sobą od lat. W przyjaźni, w konfliktach, jak to w pracy. Ale małżeństwem nie jesteśmy". Po czym kilka dni później przyjeżdżamy na występ do jakiegoś domu kultury i ktoś zaczyna od: "Żona jest w garderobie na piętrze...". No to przestałem tłumaczyć. Ludzie i tak wiedzą lepiej.

- opowiadał Włodzimierz Korcz. Artyści są jednak przede wszystkim bliskimi przyjaciółmi. Dobrze obrazuje to wejście obojga w świat mediów społecznościowych. Od pewnego czasu management Alicji Majewskiej publikuje treści na platformie TikTok. W wielu nagraniach pojawia się właśnie w towarzystwie Korcza.

Konto Majewskiej obserwuje już prawie 20 tys. użytkowników, a jej nagrania polubiono ponad 420 tys. razy.

Więcej o: