Jego hit "Femme like u" podbijał kiedyś listy przebojów. Czym się dzisiaj zajmuje K-Maro?

Niegdyś utwory francuskojęzycznego rapera K-Maro podbijały światowe listy przebojów. "Femme like u" czy "Crazy" to tylko dwa z wielu jego hitów. Mimo licznych sukcesów w branży muzycznej, artysta usunął się w cień. Czym dzisiaj się zajmuje?

Pierwsze sukcesy w branży muzycznej zaczął odnosić już jako 13-latek. Na swoim koncie ma kilka hitów, które do dziś można usłyszeć w rozgłośniach radiowych. Mimo iż kariera stała przed nim otworem, to niespodziewanie zniknął z show-biznesu. Co słychać u niegdyś popularnego rapera, K-Maro?

Zobacz wideo Bedoes w top pięć polskich raperów. Tak go oceniły inne gwiazdy [Gwiazdy o gwiazdach]

K-Maro karierę rozpoczął w wieku 13 lat. Jego zespół odnosił liczne sukcesy w branży

Cyril Kamar przyszedł na świat 31 stycznia 1980 roku w Bejrucie. Niestety jego dzieciństwo nie należało do najłatwiejszych. Przez pierwsze 7 lat życia wychowywał się w ojczyźnie, lecz wkrótce później rodzice przyszłego rapera podjęli decyzję o ucieczce z kraju ogarniętego wojną religijną. Zamieszkali w Paryżu, gdzie młody Cyril zaczął rozwijać się muzycznie i stawiać swoje pierwsze kroki na scenie.

Gdy miał 13 lat  założył swój pierwszy hip-hopowy zespół, Les Messagers du Son. Ich muzyka spodobała się odbiorcom i szybko zaczęli odnosić sukcesy. Nagrali dwie płyty, wydali kilka singli, które podbijały listy przebojów i regularnie koncertowali. W 1999 roku otrzymali kanadyjską nagrodę dla najlepszej hip-hopowej piosenki roku, a w 2000 roku otrzymali nominację do nagrody I’ADISQ w kategorii najlepszy album hip-hopowy.

Po latach współpracy z grupą rozpoczął solową karierę. Utwory K-Maro podbijały listy przebojów

Niedługo później K-Marko zakończył współpracę z zespołem, by skupić się na rozwoju solowej kariery. W 2002 roku ukazał się jego debiutancki album studyjny "I am a l’acienne", a słuchacze ciepło przyjęli jego piosenki. Jego utwory były połączeniem języków francuskiego i angielskiego, co było zupełną nowością. Dwa lata później na rynku fonograficznym pojawiła się jego druga płyta "La Good Life", która sprzedała się w milionowym nakładzie i zyskała status złotej we Francji. Promowały ją dwa single "Femme Like U" oraz "Crazy", które z miejsca zyskały miano hitów i zaczęły podbijać światowe listy przebojów. Pierwszy z utworów był numerem jeden w wielu krajach, m.in. we Francji, Belgii czy Szwajcarii, ale także i w Polsce.

Idąc za ciosem, raper rozpoczął pracę nad kolejnym krążkiem. "Milion Dollar Boy" ukazał się pod koniec 2005 roku i podobnie, jak poprzednio, tym razem także zadowolił odbiorców. W międzyczasie rozpoczął również działalność jako producent muzyczny i założył własną wytwórnię K. Pone Inc. Czwartą płytę zatytułowaną "Perfect Stranger" wydał w 2008 roku, a kolejna, "01.10" ukazała się dwa lata później. Choć kariera stała przed nim otworem, K-Maro niespodziewanie usunął się w cień. Czym dzisiaj się zajmuje?

 

K-Maro zniknął z mediów. Dziś jest producentem muzycznym i skupia się na rozwoju własnych firm

W tym roku K-Maro skończył 43 lata i prowadzi spokojne życie z dala od mediów. Spełnia się jako producent muzyczny i jest właścicielem wytwórni E. 47 Records. Jest także przedsiębiorcą i prowadzi dwie firmy: The y Standards oraz Haydn Harris. Prywatnie jest szczęśliwym mężem oraz ojcem. W 2016 roku raper poślubił Anne-Sophie Mignaux, która na co dzień zajmuje się modą i biżuterią. Małżeństwo wychowuje razem dwoje dzieci, 10-letniego syna i 2-letnią córkę.

Od czasu jego solowego debiutu minęły ponad dwie dekady. Zobaczcie, jak zmienił się raper.

 

Więcej aktualnych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Więcej o: