Internauci namawiają Blankę, by ustąpiła Jannowi. Wokalista komentuje: To jest mój apel

26 lutego 2023 w ramach preselekcji "Tu bije serce Europy - Wybieramy hit na Eurowizję!", emitowanych w TVP1 i TVP Polonia, wyłoniono reprezentantkę Polski w konkursie - Blankę. Choć zwyciężyła w głosowaniu jury, otrzymuje komentarze, w których jest namawiana, by zrezygnować i ustąpić miejsca dotychczasowemu faworytowi, Jannowi. Wokalista odniósł się do sytuacji.

To już pewne - 25. reprezentantką Polski w 67. Konkursie Piosenki Eurowizji została Blanka Stajkow. Jej propozycja "Solo" - zdobyła ponad 10 mln wyświetleń w serwisie YouTube i była tym samym najpopularniejszym utworem spośród wszystkich zgłoszonych do polskich preselekcji. Nie wszyscy zgadzają się jednak z werdyktem jury i publiczności. Artystka otrzymuje liczne wiadomości, w których jest namawiana, by ustąpić miejsca innemu wykonawcy.

OFERTY AVANTI24: Więcej modowych inspiracji znajdziesz na Avanti24.pl

Jej singiel był hitem jeszcze przed Eurowizją. Fani konkursu nie widzą potencjału

23-letnia wokalistka, pochodząca z Bułgarii, poza branżą muzyczną związana była również z konkursami piękności i modelingiem. Jej singiel, "Solo", opowiada o pozorach wielkiej miłości. - Trzeba umieć powiedzieć dość. Zrozumieć, że lepiej jest nam… solo, bo sami siebie nie rozczarujemy - mówiła o utworze Blanka. Ma wykształcenie muzyczne, a także pobierała lekcje tańca disco dance. Pierwsze autorskie kompozycje tworzyła w wieku 13 lat. Obecnie podpisała kontrakt z Warner Music Poland i choć miała już okazję występować na wielkich scenach, m.in. podczas ostatniego Sylwestra Marzeń TVP w Zakopanem, wyjazd do Liverpoolu w ramach eurowizyjnych półfinałów może okazać się przełomem w jej karierze. W preselekcjach zajęła pierwsze miejsce po zliczeniu głosów publiczności i jury, jednak część internautów jest zdania, że "Solo" będzie mieć mniejsze szanse na zwycięstwo niż inne propozycje zgłoszone do międzynarodowego konkursu. Niektórzy sugerują, że wynik był z góry znany.

Z całym szacunkiem, oddaj miejsce Jannowi.
Pokaż, że masz honor, oddaj ten bilet komuś kto zasłużył.
Możesz dziewczyno wyjść z twarzą i honorem, i oddać statuetkę wybrańcowi widzów. A możesz iść w zaparte nie mając krzty wsparcia ze strony słuchaczy ze swojego kraju podczas konkursu w maju, podobnie jak nie miał pan Brzozowski.
Jakbyś miała honor, oddałabyś miejsce Jannowi, dobrze wiesz, że nie dostał punktów od jury za swoją aparycję i za to jaki jest.

- to tylko część komentarzy, jakie otrzymuje Blanka pod ostatnim wpisem na Instagramie.

 
Zobacz wideo Hyży dostała się do preselekcji Eurowizji: Mamy świetny utwór! Chciałam w nim przekazać moją historię

Blanka i Jann zabrali głos. "To jest mój apel"

Zwyciężczyni preselekcji w wywiadach wydaje się być jednak równie zaskoczona ostatecznym wynikiem.

Jestem dalej w szoku i w to nie wierzę. We mnie też wyniki wzbudziły duże emocje, więc nic dziwnego. Pierwszy szok, który dzisiaj przeżyłam, to kiedy zobaczyłam głosowanie jury. Nie wiedziałam, co się dzieje. Jeśli chodzi o jury, tego się kompletnie nie spodziewałam.

- mówiła w rozmowie z "Plejadą". Odniosła się również do otrzymywanych słów krytyki i niespodziewanej przegranej dotychczasowego faworyta. - W pewnym sensie krytyczne komentarze są dla mnie zrozumiałe. Uważam, że muzyka powinna łączyć, a nie dzielić - powiedziała i dodała, że prywatnie jest fanką twórczości Janna. Typowany do zwycięstwa artysta również zabrał głos w trakcie live'a organizowanego na Instagramie. W niedzielę przekazał fanom, że choć dziękuje za głosy wsparcia, jego wolą nie jest podcinanie skrzydeł pozostałym kandydatom, w tym zwyciężczyni preselekcji.

Jestem bardzo dumny z siebie i mam nadzieję, że wam też się podobało. Jestem ogromnie wdzięczny za wsparcie, ale nie chcę, wspieranie mnie polegało na gnieceniu kogoś innego i ciągnięciu kogoś w dół. Wspierajcie Blankę. To jest mój apel, please.

- mówił.

OFERTY AVANTI24: Idealny sweter na wiosnę za 30 złotych! Ten model z Pepco jest ponadczasowy

 

Blanka pokonała nie tylko Janna, ale też doświadczonych artystów, próbujących swoich sił w konkursie od lat m.in. Nataszę Urbańską, a także byłych uczestników telewizyjnych talent show - Alicję Szemplińską, Maję Hyży czy Kubę Szmajkowskiego. Polska zaprezentuje się w Liverpoolu w drugim półfinale 11 maja 2023 na ostatniej pozycji. Jeśli awansuje do finału, wystąpi ponownie 13 maja 2023 roku i zawalczy o pierwsze, historyczne zwycięstwo naszego kraju w historii Eurowizji. 

Więcej o: