To ona wygrała eliminacje do Eurowizji 2023. Kim jest Blanka? Piosenkarka zaczynała w "Top Model"

Niedzielne eliminacje do eurowizji 2023 dostarczyły widzom wiele emocji i wrażeń. Choć konkurencja była duża, to ostatecznie najlepszą kandydatką okazała się Blanka. Piosenkarka wygrała preselekcje i będzie reprezentować Polskę podczas 67. edycji konkursu, który odbędzie się w Liverpoolu. Kim jest młoda artystka?

26 lutego 2023 roku został wyłoniony zwycięzca tegorocznych preselekcji do najbardziej prestiżowego muzycznego konkursu w Europie. Choć niektórzy obstawiali, że to Yan Majewski wygra eliminacje, to ostatecznie to Blanka z utworem "Solo" zajęła pierwsze miejsce. Wokalistka będzie reprezentować Polskę podczas 67. Konkursu Piosenki Eurowizji

Zobacz wideo Hyży dostała się do preselekcji Eurowizji: Mamy świetny utwór! Chciałam w nim przekazać moją historię

Kim jest Blanka? Piosenkarka występowała w klubach w USA

Blanka Stajkow przyszła na świat 23 maja 1999 roku w Szczecinie. Nietypowe nazwisko zawdzięcza ojcu, który jest Bułgarem. Już od najmłodszych lat rozwijała się artystycznie. Jako 5-latka zaczęła tańczyć i przez wiele lat było to jej główną pasją. Gdy miała 14 lat, napisała swoją pierwszą piosenkę i wtedy zapragnęła zostać wokalistką. Niedługo później wyjechała do Stanów Zjednoczonych, gdzie szlifowała angielski oraz wokalne umiejętności. W tym czasie występowała w różnych restauracjach, a także w klubie The Bitter End, w którym swoje muzyczne początki miała także Lady Gaga.

Po powrocie do Polski próbowała sił jako uczestniczka 10. edycji programu "Top Model", jednak ostatecznie odpadła na etapie bootcampu. W tym czasie wydala pierwszy utwór "Better" i zaistniała na rynku muzycznym.

Wiemy, kto pojedzie na Eurowizję 2023. Jej utwór "Solo" stał się przebojem

Zdobyte za oceanem doświadczenia, Blanka wykorzystuje również na scenie. Wokalistka nie tylko śpiewa, ale także tańczy, a nawet staje za konsolą DJ-ki. Piosenka "Solo", którą zaprezentowała na tegorocznych preselekcjach do Eurowizji, jest efektem współpracy z wytwórnią Warner Music Poland. — To piosenka o miłości, która okazała się zwykłą "ściemą". Łatwo stracić dla kogoś głowę, ale kiedy nagle okazuje się, że druga połówka z nami pogrywa, optyka zmienia się o 180 stopni. Trzeba umieć powiedzieć dość. Zrozumieć, że lepiej jest nam... SOLO, bo sami siebie nie rozczarujemy — mówiła o utworze, który już stał się przebojem. Piosenka została wydana 23 września 2022 roku i ma w serwisie YouTube ponad 11 mln odsłon.

Obecnie Blanka ma 23 lata, a jej muzyczna kariera nabiera tempa. W 2022 roku podpisała kontrakt ze wspomnianą wytwórnią i planuje wydanie debiutanckiego albumu. 

 

Więcej aktualnych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Więcej o: