Minęło 25 lat od pierwszego koncertu Spice Girls. Wokalistki uczciły rocznicę archiwalnym zdjęciami

Spice Girls to jeden z najpopularniejszych girlsbandów w historii muzyki, który w latach 90. zdominował listy przebojów na całym świecie. Choć kilka lat temu wokalistki zakończyły karierę, to dziś świętują ważną rocznicę, którą uczciły, publikując archiwalne fotografie.

Zespół Spice Girls tworzony przez pięć młodych wokalistek zadebiutował na scenie blisko trzy dekady temu. Mimo upływu lat ich utwory wciąż cieszą się ogromną popularnością, a grupa ma rzesze wiernych fanów, którzy z niecierpliwością oczekują ich powrotu na scenę. Dziś mija wyjątkowa rocznica, którą Spicetki uczciły udostępniając serię zdjęć z początków kariery.

Zobacz wideo Konflikty między muzykami doprowadziły do rozpadu kilku znanych grup. Oto one

Spice Girls szybko zrobiły karierę. Mimo sukcesu zniknęły ze sceny

Zespół Spice Girls powstał w 1994 roku i początkowo wokalistki funkcjonowały pod nazwą Touch. Tworzyło go pięć młodych utalentowanych wokalistek: Geri Halliwell, Melanie Brown, Melanie Chisholm, Victoria Adams oraz Emma Bunton. Zaledwie dwa lata później podpisały kontrakt z wytwórnią i rozpoczęły pracę nad debiutanckim krążkiem. Promowały go singlem "Wannabe", który podbił listy przebojów w aż 37 krajach na świecie. Niedługo później na rynku fonograficznym ukazała się płyta "Spice", która sprzedała się w 31 milionach egzemplarzy, sprawiając, że formacja stała się światowym fenomenem.

Choć odniosły niebywały sukces, to w 2000 roku zakończyły współpracę. Później kilkukrotnie próbowały powrócić na scenę, ostatni raz w 2018 roku, lecz ostatecznie zrezygnowały z reaktywacji kariery.

 

Zespół Spice Girls obchodzi rocznicę. Fani są zachwyceni opublikowanymi zdjęciami z ich pierwszej trasy

Dziś mija 25 lat od pierwszego koncertu, który Spicetki zagrały w ramach trasy "Spiceworld Tour". Z tej okazji wokalistki opublikowały na profilu na Instagramie serię pamiątkowych, archiwalnych fotografii.

We can't believe it's been 25 years since our first Spiceworld Tour!

— napisały pod postem.

 

Fani nie kryli zachwycenia zdjęciami idolek sprzed lat. Pod wpisem natychmiast pojawiły się komentarze internautów, którzy wyrażali nadzieję, że Spice Girls powróci na scenę.

Czas na kolejną światową trasę!
Czas na prawdziwą GLOBALNĄ ŚWIATOWĄ WYCIECZKĘ po całym świecie!
Jakie mamy szczęście, że żyliśmy w świecie Spice?

— pisali fani zespołu.

 

Więcej aktualnych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Więcej o: