Zachęca przechodniów, by z nim śpiewali. Przypadkiem odkrył talent. "Najwyższa nuta jaką słyszałem"

YouTuber publikujący treści pod pseudonimem Guitaro5000 jest ulicznym artystą, który zachęca spotykanych przychodniów, by wykonali z nim dowolny utwór. Dzięki swojej otwartości wypromował wielu utalentowanych wokalistów, którzy wcześniej nie mieli odwagi, by podzielić się ze światem swoimi umiejętnościami. Możliwości jednej z napotkanych kobiet szczególnie poruszyły performera.

Gitarzysta ukrywający się pod pseudonimem Guitarro5000 to autor serii "Sing With Me" - "Zaśpiewaj ze mną", w której występuje na ulicach wielkich miast, głównie Nowego Jorku, dokumentując wyczyny zapraszanych do współpracy widzów i niczego nieświadomych przechodniów. Często odkrywa talenty, które później promuje na swoim kanale. Nagrania zdobywają nawet kilka milionów wyświetleń.

OFERTY AVANTI24: Luksusowe dodatki i akcesoria na prezent. Portfele, torebki, chusty, paski, beauty: idealne dla eleganckiej i praktycznej kobiety!

Chce, by ludzie poczuli się wolni

Guitarro5000 zgromadził na swoim kanale prawie 800 tys. subskrybentów, a na koncie zapasowym, założonym ze względu na ewentualne ograniczenia nałożone przez prawa autorskie - prawie 90 tys. Osoby, które decydują się przyjąć wyzwanie i zaśpiewać z nim publicznie wybraną przez siebie piosenkę nierzadko go zaskakują.

Zależy mi na tworzeniu muzycznych doświadczeń. [...] Od 2018 roku poprosiłem tysiące przypadkowych osób, aby zaśpiewały ze mną przed kamerą. Proszę ich, aby śpiewali w jednym celu: by poczuć szczęście i wolności, których wcześniej nie odczuwali. I w większości przypadków to faktycznie działa, uszczęśliwiając również mnie.

- czytamy w opisie kanału. Zdarza się, że starsza osoba wybierze wyjątkowo współczesny repertuar, ktoś zacznie rapować w środku utworu, a osoba, która chwilę wcześniej zapewniała, że nie jest profesjonalnym wokalistą ma głos o światowym poziomie. W jednym z najpopularniejszych filmów gitarzysty zaskoczyła go młoda dziewczyna, która spacerowała z grupą przyjaciół i po dłuższej chwili uległa jego namowom. Choć początkowo ze stresu nie potrafiła wskazać ulubionego artysty, zdecydowała się na jeden z utworów z listy, którą muzyk wręcza niezdecydowanym śmiałkom - "I'm Yours" Jasona Mraza.

Fajerwerki w nagrodę

Gdy dziewczyna poczuła się pewniej, poprosiła, by YouTuber nie tylko akompaniował jej na gitarze, ale też śpiewał w harmoniach. Szybko okazało się, że wsparcie nie jest jej potrzebne. W wokalizach trafiała w wyjątkowo wysokie dźwięki, czym zachwyciła zgromadzoną publiczność, a koniec piosenki zgrał się w czasie z wybuchem pobliskich fajerwerków.

 
Zdecydowanie czułam się zdenerwowana i nie byłam przekonana, czy chcę to zrobić, ale teraz jestem szczęśliwa, że się odważyłam.

- powiedziała. Jej wykonanie zostało upublicznione na kanale, a talent szybko docenili komentujący.

Myślę, że potrzebuje własnej platformy. Niesamowite, ile jest wokół nas utalentowanych ludzi, ale nie mają przestrzeni, w której mogliby to pokazać.
Fakt, że po jej występie wystrzeliły fajerwerki... Dziewczyna jest wokalistką z prawdziwego zdarzenia. Niesamowite, że po prostu sobie spaceruje wiedząc, że ma taką barwę.
Nie mogę uwierzyć, że nie jest jeszcze sławna.

- pisali. Występ obejrzały ponad 2 mln internautów. Guitaro5000 wciąż aktywnie promuje kolejne nowoodkryte talenty w swoich mediach społecznościowych.

Więcej o: