Takiego coveru nikt się nie spodziewał. Lizzo zaśpiewała Rammstein

Lizzo to obecnie jedna z najpopularniejszych amerykańskich artystek na świecie. Już w czerwcu zagra koncert na Open'erze, a obecnie odbywa tournée po Europie Zachodniej. Wokalistka w trakcie występu w Berlinie pokazała, że nie boi się próbować nowych rzeczy. Postanowiła wykonać kultowy numer "Du bist" z repertuaru grupy Rammstein. Nagranie szybko stało się viralem.

Chociaż 34-letnia piosenkarka i raperka debiutowała na scenie w 2010 roku, to głośno zrobiło się o niej dopiero dziewięć lat później. To wtedy wydała przełomowy w jej karierze album "Cuz I Love You", z którego pochodzi wiele przebojowych utworów. Jednym z najbardziej znanych jest "Truth Hurts", który wykonała podczas gali BET Awards 2019, a jej występ cieszył się owacją na stojąco. 

Więcej ciekawych tekstów ze świata muzyki znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>

Zobacz wideo Popkultura odc. 144

Lizzo sprawdza swoją znajomość języka niemieckiego

Amerykanka może się też pochwalić czterema nagrodami Grammy. W tym roku otrzymała statuetkę za nagranie roku, którym został jej singiel "About Damn Time". Piosenka pochodzi z jej najnowszego albumu "Special", a przez kilka miesięcy była bardzo popularna w serwisie społecznościowym TikTok.

Lizzo obecnie jest w trakcie trasy koncertowej, która promuje jej najnowsze wydawnictwo. W ostatnim czasie odwiedziła Niemcy, dając koncerty w Hamburgu, Kolonii i Berlinie. Już podczas występu w pierwszej miejscowości postanowiła pokazać publiczności, jak dobrze radzi sobie z językiem niemieckim, śpiewając kilka wersów utworu "Du bist" zespołu Rammstein. 

Kadr z teledysku sanah 'Płomień' Sanah zaskoczyła fanów i pokazała nagrania z dzieciństwa

Jednak to w tym ostatnim mieście, postanowiła iść na całość i zaśpiewała utwór niemieckiej kapeli metalowej w całości. Berlińska publiczność była wniebowzięta i chętnie podzieliła się nagraniami z wykonania w mediach społecznościowych. Wielu internautów jest pozytywnie zaskoczonych tym występem. Ludzie chwalą ją za wykonanie coveru i za odważenie się śpiewania w obcym języku.

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Więcej o: