Bovska prezentuje intymny album o kobiecości. "Dzika" już dostępna

Bovska to artystka przez duże A. To wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów, artystka wizualna i performerka. Na swoim koncie miała do tej pory cztery albumy studyjne, ale właśnie na światło dzienne wyszło jej najnowsze wydawnictwo "Dzika". To bardzo osobista płyta, na której utwory opowiadają o kobiecie, jej sile i spojrzeniu na świat.

Album "Dzika", zawierający 12 utworów, to płyta o kobiecie i wokół kobiety. Ukazuje świat z bardzo kobiecej perspektywy. Jest o jej energii, sile, ciągłej cyklicznej przemianie, cierpieniu, spojrzeniu na świat, na miłość, na emocje.

Więcej informacji ze świata muzyki znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>

Zobacz wideo Popkultura odc. 144

Bovska wraca z nowym albumem

Płyta skupiona jest, jak zawsze u Bovskiej, wokół delikatnej tkanki tego, co trudno opisać słowami, a co świetnie potrafi zmieścić się w piosence. Bovska przeszła przemianę od ostatniego albumu "Sorrento". Słychać to w tekstach, których jest autorską i w muzyce, którą współtworzyła wraz z producentem albumu Archie Shevsky’m.

Tytułowy utwór „Dzika" jest swego rodzaju manifestem kobiety poszukującej swojej tożsamości i wewnętrznej akceptacji. Utwór dotyka intymności jaką tworzymy sami ze sobą. Dzika dziewczynka uosabia spontaniczność, instynkt i głębokie odczuwanie rzeczywistości.

Od momentu wydania singla "Dzika", ukazały się jeszcze "Bałtyk", "Iskry", "Wielka Cisza" i bonusowe na płycie "Barometr" oraz "System error". Obraz do utworu "Wielka cisza" otrzymał nagrodę  za teledysk w kategorii "ważny przekaz". Wraz z Filipem Skrońcem Bovska zrealizowała też film dokumentalny pt. "Iskry" - dokument o kobiecości.

 

Przebojowy utwór "Ziemia mi się pali" to opowieść o silnej i niezależnej kobiecie, która walczy o swoje miejsce w świecie. To piosenka o wolności, o poczuciu pewności siebie. W teledysku w reżyserii Marty Mach, Bovska to bohaterka, która jest w dzikim szale, a sam klip traktuje o drodze jako procesie, bez potrzeby dotarcia do celu.

 

Piosenka i album to dla Bovskiej pretekst do opowieści, rozmowy, rozmyślań i wizualnych odzwierciedleń. Album jest drzwiami do całego, kompletnego świata, który muzycznie i plastycznie tworzy artystka. Tworzy go również od strony wizualnej - Bovska zdążyła już przyzwyczaić fanów do dbałości o każdy detal wypuszczanych przez nią wydawnictw.

Jako autorka poligrafii dokłada wszelkich starań, aby jej albumy były spójne muzycznie i wizualnie. Tym razem jej wielbiciele mogą kupić nie tylko płytę z autografem i dedykacją, ale także mają szansę zdobyć unikatowe pudełko długich zapałek zaprojektowane osobiście przez BOVSKĄ!

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Więcej o: