Znaleźli dawny występ Blanki w TVN. Prokop: "Daleko zajdzie", internauci mają inne zdanie

Blanka Stajkow w branży muzycznej działa stosunkowo od niedawna, a największą popularność przyniosło jej zwycięstwo w krajowych preselekcjach do 67. Konkursu Piosenki Eurowizji. Związane z wydarzeniem kontrowersje sprawiły, że wokalistka jest kojarzona głównie z przeboju "Solo", który wcześniej promowały również stacje radiowe. Internauci znaleźli jednak archiwalny występ Blanki w programie śniadaniowym, gdzie wykonała inny utwór ze swojego repertuaru. Reakcje są burzliwe.

Decyzją jury i publiczności Blanka Stajkow została eurowizyjną reprezentantką Polski i wystąpi w Liverpoolu. Choć faworytem widzów był Jann z utworem "Gladiator", jurorzy przyznali jej maksymalną liczbę punktów, co zagwarantowało wokalistce awans. Brak transparentnych wyników głosowania, które upubliczniono z opóźnieniem na prośbę mediów i przesłanki o złamaniu postanowień regulaminu konkursu sprawiły, że artystka mierzy się z licznymi słowami krytyki. Do tej pory oceniano wyłącznie propozycję zgłoszoną na Eurowizję, jednak teraz ostro komentowany jest jeden ze starych występów, gdzie Blanka zaprezentowała inny utwór z własnego repertuaru.

OFERTY AVANTI24: Romantyczna sukienka na wiosnę już za 59,99! Klasyczna, a piękna. Wyróżnia ją detal

Nie tylko Eurowizja

Choć pierwszy utwór 23-letnia wokalistka napisała mając 13 lat, kontrakt z wytwórnią - polskim oddziałem Warner Music podpisała dopiero w zeszłym roku. W ostatnich miesiącach zdobywa jednak rosnącą popularność. "Solo" - wydany jesienią singiel, dzięki któremu zwyciężyła również w eurowizyjnych preselekcjach, zdobył w serwisie YouTube ponad 12 mln wyświetleń. Wcześniej miała okazję wykonać go również podczas Sylwestra Marzeń TVP oraz w programie You Can Dance - Nowa generacja. Blanka ma jednak na koncie kilka innych kompozycji - jedną z autorskich piosenek zaprezentowała w programie Dzień Dobry TVN, gdy stawiała jeszcze pierwsze kroki w branży. Internauci znaleźli archiwalne nagranie i nie szczędzą słów krytyki.

Zobacz wideo Czesław Mozil komentuje wygraną Blanki na Eurowizji

Prowadzący: "Kreatywna dziewczyna"

W popularnym programie śniadaniowym nastoletnia wówczas wokalistka na zakończenie wykonała utwór "Finally". Występ poprzedzała dyskusja poświęcona kwestii odstawienia smoczka u dzieci. W nawiązaniu jeden z prowadzących zapowiedział występ debiutującej artystki.

A teraz, proszę państwa, już nie dziecko, tylko nastolatka, która ma za cel podbić Stany Zjednoczone i nie tylko. Na razie podbije nasz program. Blanka Stajkow się nazywa. Pewnie ją państwo pamiętają z pewnych specyficznych życzeń, które złożyła swojej mamie kilka lat temu, więc kreatywna dziewczyna, daleko zajdzie.

- mówił Marcin Prokop. Słowa okazały się poniekąd prorocze - Blanka ma na koncie występy na wielkich scenach, udział w teledysku Smolastego, czy finalnie - wygraną w polskich preselekcjach eurowizyjnych. Internauci nie podzielają jednak entuzjazmu prezentera. Prezencję sceniczną i samo wykonanie utworu porównują do sitcomów dla nastolatków. Sugerują również playback.

Czuję się jakbym oglądała jakiś serial na Disney Channel
Chce podbić Stany Zjednoczone? Jak na razie to w Stanach się z niej śmieją
Nawet nie chcę sobie wyobrażać jak by to brzmiało na żywo bez playbacku
Przecież ona ma tu zupełnie inny głos.

- piszą użytkownicy TikToka.

Blanka wystąpi w Liverpoolu podczas drugiego półfinału Eurowizji, który odbędzie się 11 maja 2023 roku. Jeśli zdobędzie odpowiednią liczbę punktów, będzie miała szansę zaśpiewać w finale. Zaplanowano go na 13 maja.

Więcej o: