Doda zabrała głos w sprawie wygranej Blanki i przegranej Janna. "Z gustami się nie dyskutuje"

Wyniki polskich preselekcji eurowizyjnych wciąż budzą kontrowersje, a głos w sprawie zabierają kolejne gwiazdy. W niedawnym wywiadzie dla "Świata Gwiazd" o wypowiedź poproszono Dodę. Fragment stał się popularny na TikToku ze względu na fakt, że wokalistka podziela opinię wielu fanów konkursu. Jej zdaniem najważniejszym czynnikiem udanego występu są emocje.

Doda jest kolejną osobą z branży muzycznej, która zabrała głos w kwestii wyników wewnętrznych eliminacji wyłaniających reprezentanta Polski w 67. Konkursie Piosenki Eurowizji. Jej opinia pokrywa się z reakcją sporej części internautów. Zdaniem wokalistki do Liverpoolu powinien pojechać Jann.

OFERTY AVANTI24: Wyprzedaż nadal trwa! Te botki musisz mieć w swojej szafie. Są wygodne i idealne na wiosnę

Temat wciąż jest żywy

Choć od czasu polskich preselekcji eurowizyjnych z 26 lutego minął ponad tydzień, emocje w dalszym ciągu nie opadły. Media eurowizyjne wystosowały list do prezesa TVP, Mateusza Matyszkowicza, w związku z podejrzeniami złamania kilku punktów wewnętrznego regulaminu konkursu oraz brakiem transparentnych wyników głosowania, które ujawniono z opóźnieniem na prośbę fanów. Decyzją jurorów i publiczności po zsumowaniu głosów reprezentantką Polski podczas tegorocznej Eurowizji będzie Blanka z utworem "Solo", choć faworytem publiczności był Jann i jego kompozycja "Gladiator". Zarówno fani wydarzenia, jak i bukmacherzy, są zdania, że ostateczny wybór przekreślił szanse Polski na zwycięstwo. Piosenka Blanki ma już ponad 12 mln wyświetleń, jednak reakcje są w większości negatywne. Zagraniczna widownia upodobała sobie za to Janna. Staje się coraz popularniejszy choćby w serwisach streamingowych, konkurując z wykonawcami, którzy pojadą do Liverpoolu.

Zobacz wideo Doda zdradza, o czym będzie nowe reality show. Wspomniała o Miszczaku

"Jedno łączy - emocje"

Sprawę polskich preselekcji komentują nie tylko polscy i zagraniczni fani Eurowizji, ale również celebryci. O opinię o wynikach poproszona została m.in. słynąca z ciętego języka Doda w niedawnym wywiadzie dla "Świata Gwiazd". - Czy twoim zdaniem Blanka powinna pojechać jako reprezentantka Polski na Eurowizję? - brzmiało pytanie.

Uważam, że powinien pojechać Jann, ponieważ mamy 3 minuty, żeby zrobić ciarki na ciele każdego w każdym państwie. A każdy ma inny gust, każdy lubi co innego, są różne nacje, różne przyzwyczajenia. Z gustami się nie dyskutuje, ale jest jedno, co łączy - emocje. Jak ktoś ogląda i ma ciarki, to odruch jest jeden - głosowanie.

- tłumaczyła wokalistka. Prowadząca zapytała, czy Doda tak właśnie czuła się słuchając utworu Janna. - Tak, przy jego występie tak miałam - potwierdziła. TikTok z fragmentem programu staje się coraz popularniejszy na chińskiej platformie. Polubiło go ponad 133 tys. osób i większość podziela zdanie artystki. Oryginał można obejrzeć na kanale Świat Gwiazd w serwisie YouTube.

 

Półfinały 67. Konkursu Piosenki Eurowizji odbędą się 9 i 11 maja 2023 w Liverpoolu, który organizuje imprezę w imieniu Ukrainy. Finał zaplanowano na 13 maja. Polska zaprezentuje się w drugim półfinale.

Więcej o: