Specjaliści od Eurowizji porównali występ Blanki i Janna: Znam ludzi, którzy śpiewają lepiej pod prysznicem

Polskę na Eurowizji 2023 będzie reprezentowała Blanka Stajkow. Nie wszyscy są jednak zadowoleni z wyników tegorocznych preselekcji. Zagraniczni eksperci od międzynarodowej rywalizacji porównali utwór "Solo" z wykonaniem kawałka "Gladiator", które zaprezentował Jann. Nie mają wątpliwości, kto powinien pojechać do Liverpoolu.

Eurowizja 2023 budzi w Polsce ogromne emocje. Polskie preselekcje wygrała Blanka i jej utwór "Solo", co nie spodobało się wielbicielom Janna. Fani międzynarodowego konkursu podkreślają, że piosenka artystki wpada w ucho, jednak nic nie wyróżnia jej od innych radiowych hitów, wręcz zarzucono wokalistce plagiat. W komentarzach "Solo" nieustannie jest porównywane do kompozycji "Gladiator" Janna, która otrzymuje znacznie więcej pozytywnych recenzji.

Jak co roku kandydatów do Konkursu Piosenki Eurowizji oceniają także youtuberzy. Najpopularniejszy kanał na platformie o tej tematyce - Wiwibloggs - opublikował materiały zarówno na temat piosenki Janna jak i Blanki. Reakcje fanów Eurowizji, którzy co roku oglądają dziesiątki nagrań artystów chcących wygrać konkurs, były jednoznaczne.

Doda komentuje wygraną Blanki w preselekcjach Doda zabrała głos w sprawie wygranej Blanki. "Z gustami się nie dyskutuje"

William i Deban zaczęli od delikatnej oceny. Porównali pierwsze dźwięki "Solo" do stylu Ariany Grande, zauważyli drżący głos Blanki i przyznali, że piosenka faktycznie brzmi, jak wiele innych, które już słyszeli.

Słyszałem lepiej śpiewających ludzi pod prysznicem - skwitował "Solo" Deban.

Youtuberzy poza wokalem Blanki skrytykowali również jej choreografię, którą nazwali dość podstawową. Wspomnieli również, że artystka nie brzmi, jakby czuła swój utwór w stu procentach.

Zagraniczni youtuberzy oceniają występ Blanki i Janna. Mają swojego faworyta

Twórcy pochwalili urodę Blanki oraz jej kontakt z publicznością i obycie przed kamerami. Po kilku minutach Deban stwierdził, że "Solo" to nie jest zły utwór, jednak jego wykonanie, oprawa i ogólne wrażenie po występie, pozostawia wiele do życzenia. Youtuberzy zastanawiali się również czy, Blanka nie była tego dnia po prostu zmęczona, chora lub bardzo zestresowana występem, co przełożyło się na jego jakość.

 

Ci sami twórcy obejrzeli wspólnie także występ Janna. Docenili piosenkę "Gladiator" już od pierwszych dźwięków. Co prawda zauważyli, że wokal artysty podczas występu na żywo brzmi dalece od ideału, podkreślili, że "Gladiator" to oryginalna piosenka, a Jann jest charyzmatycznym artystą.

Wokal potrzebuje pracy, ale występ jest magiczny - podsumowali youtuberzy.

Znani komentatorzy Eurowizji zdecydowali. Jann o "lata świetlne" lepszy od Blanki

William i Deban przyznali, że od Janna trudno oderwać wzrok, jego występ chce się oglądać, artysta potrafi rozbudzić w słuchaczach ciekawość i poczucie, że nie wiemy, co za chwilę stanie się na scenie, gdy się tam pojawia.

To lepsza piosenka od "Solo". Jest unikalna, opowiada historię, to słychać, nawet jeśli nie wiem, o jaką historię chodzi, bo nie zrozumiałem wiele z tekstu. Ale wiem, że chcę ją poznać - mówi William.

Youtuber podkreślił również, jak wiele stylów udało się połączyć Jannowi. Według twórcy w utworze "Gladiator" słyszymy elementy rockowe, operowe, a także odnajdziemy tam estetykę Rihanny. Połączenie sprawia, że Jann jest ciekawy i wyjątkowy.

Blanka kontra Jann? Rozwala mnie to, że to Blanka pojedzie do Liverpoolu. Jann jest lepszy o lata świetlne. Jego utwór zapada w pamięci, występ był wymagający - Jann jest sam na scenie, odpowiada za wszystkie wokale, wykonuje sam wszystkie taneczne ruchy i wygląda zniewalająco - podsumowuje Deban.
 

Blanka Znaleźli dawny występ Blanki w Dzień Dobry TVN. Prokop: "Daleko zajdzie"

Więcej o: