Z tym repertuarem miałby większe szanse w TVP. Jann przed laty śpiewał patriotyczne pieśni

Jann występuje na scenie od najmłodszych lat, jednak na nagraniach z dzieciństwa trudno go rozpoznać. Chłopak występował w teatrze i z zaangażowaniem śpiewał patriotyczne pieśni.

Dzięki polskim preselekcjom do Eurowizji 2023 kariera Janna nabrała tempa. Wokalista nie pojedzie do Liverpoolu, jednak jest o nim równie głośno, co o zwyciężczyni rywalizacji - Blance. W sieci od wielu dni huczy, że to właśnie Jan Rozmanowski powinien zaprezentować swój utwór "Gladiator" międzynarodowej publiczności podczas 67. finału konkursu.

Jann diametralnie zmienił nie tylko wizerunek. Wcześniej wykonywał patriotyczne pieśni

Jann, zanim został objawieniem polskiej sceny muzycznej, dorastał w wielodzietnej rodzinie w Garwolinie. Już jako dziecko występował w miejscowym Teatrze Muzycznym "Od Czapy", a gdy miał 12 lat pojawił się na deskach Opery Narodowej. Edukację muzyczną w Polsce przerwał mu wyjazd do Wielkiej Brytanii, gdzie postanowił studiować wokal na londyńskiej uczelni.

William i Deban oceniają Blankę i Janna Porównali występ Blanki i Janna: Ludzie śpiewają lepiej pod prysznicem

W sieci można znaleźć archiwalne nagrania, na których wokalistę trudno rozpoznać - różnił się też wykonywany przez niego repertuar. Dzisiaj Jann ma swój styl, charakter oraz wiele osobistych historii do opowiedzenia poprzez swoją muzykę. Zaczynał jednak od pieśni patriotycznych.

Tak śpiewał kiedyś Janek Rozmanowski. Potem odnalazł swój styl i został Jannem

W 2014 roku Rozmanowski wystąpił w garwolińskim Teatrze Muzycznym, wykonał utwór "Biały Krzyż".

 

Wcześniej nagrał z teatrem utwór "Dziś idę walczyć - Mamo!".

 

Z kolei w 2013 roku w sali "Amicus" na Żoliborzu odbył się koncert "Grudniowe głosy, grudniowe losy", na którym Jann wykonał utwór "Miejcie nadzieję" ze słowami Adama Asnyka.

 

Dla porównania przypominamy występ Janna podczas polskich preselekcji do Eurowizji 2023.

 

Doda komentuje wygraną Blanki w preselekcjach Doda zabrała głos w sprawie wygranej Blanki. "Z gustami się nie dyskutuje"

Więcej o: