"Naatu, Naatu" to bezapelacyjnie najlepsza piosenka Oscarów. Rihanna i Lady Gaga wypadły przy niej bladziutko

"Naatu, naatu" z filmu "RRR" zdobyła Oscara dla najlepszej piosenki - a jest to pierwszy w historii nominowany do tej nagrody film z indyjskiego filmu. Artyści dali fantastyczny pokaz na gali. Zobaczcie sami.

Na oscarowej gali wystąpili Rahul Sipligunj i Kaala Bhairava, którym towarzyszyło ponad 20 tancerzy. "Naatu, Naatu" porwało publiczność na sali i przed telewizorami - to było zdecydowanie najbardziej energetyczne kilka minut tej imprezy.

Oscary 2023. "Naatu, Naatu" - zobacz występ na gali

Było kolorowo i w stylu lat 20., bo w tym okresie osadzona jest akcja filmu, do którego ta piosenka została napisana. "Naatu, Naatu" przyćmiła zarówno występ Rihanny, jak i Lady Gagi, które także były nominowane do Oscara w kategorii najlepsza piosenka. Utwór, który wcześniej został nagrodzony Złotym Globem, teraz znalazł uznanie członków Akademii - kompozytor M.M. Keeravani i twórca tekstu Chandrabose zostali wyróżnieni statuetkami.

M.M. Keeravaani i ChandraboseM.M. Keeravaani i Chandrabose Jordan Strauss / Jordan Strauss/Invision/AP

Więcej ciekawych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Aktorzy drastycznie modyfikują swoje ciała do roli, czyli niezwykłe przemiany w kinie [Popkultura]

O czym opowiada film "RRR"? Głównym bohaterem jest nieustraszony wojownik wykonujący niebezpieczną misję, który staje twarzą w twarz z niezłomnym policjantem, służącym siłom brytyjskim. Można go zobaczyć na Netfliksie.

Oscary rozdane, Jerzy Skolimowski bez statuetki

Podczas 95. gali wręczenia Oscarów, którą poprowadził Jimmy Kimmel, siedem Oscarów zdobył film "Wszystko wszędzie naraz". W kategorii najlepszy film międzynarodowy nominowany był "IO" Jerzego Skolimowskiego, ale musiał uznać wyższość "Na Zachodzie bez zmian" Edwarda Bergera. Listę wszystkich nagrodzonych znajdziesz tutaj

Podczas gali można było usłyszeć wszystkie nominowane do nagrody utwory, a Lenny Kravitz wystąpił w trakcie segmentu "im memoriam", poświęconego artystom, którzy odeszli w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy.   

Więcej o: