Miał 60 lat, gdy został ojcem. Janusz Weiss mówił, że "dzięki chłopcom częściej się uśmiecha"

10 marca do mediów trafiła informacja o śmierci Janusza Weissa. Dziennikarz od dłuższego czasu zmagał się z ciężką chorobą. Współzałożyciel Radia ZET mówił, że jednym z jego największych powodów do radości było ojcostwo.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

10 marca po długiej walce z ciężką chorobą zmarł Janusz Weiss. Współzałożyciel Radia ZET przez lata był kluczową postacią dla polskich mediów. Jak wyglądało jego życie prywatne? 

Zobacz wideo Kamil Szymczak o swojej pracy. "Dziewczyny w Stanach są bardzo otwarte"

Teresa Lipowska i Tomasz Zaliwski Pierwszy mąż zgotował jej piekło. Drugi był miłością życia

Jak przebiegała kariera Janusza Weissa? Dziennikarz musiał zrzec się udziałów w Radiu ZET

Janusz Weiss urodził się 31 maja 1948 roku. Często mówił o swojej rodzinie. Jego matka była z pochodzenia Rosjanką, ojciec natomiast miał korzenie żydowskie. Ze względu na swoje pochodzenie i aktywne działania w opozycji, nigdy nie poszedł na studia. Zaraz po ukończeniu liceum zajął się rozwijaniem swoich pasji. Już 1968 występował w kabaretach Abakus i Salon Niezależnych. 

Od 1990 był współtwórcą Radia ZET wspólnie z Andrzejem Woyciechowskim. Jego najsłynniejszą audycją było "Dzwonię do Pani, Pana, w bardzo nietypowej sprawie". Niestety Weiss musiał zrzec się udziałów w rozgłośni. Wszystko za sprawą konfliktu ze współzałożycielem stacji. - On twierdził, że przejął te udziały w sposób uczciwy, to jest jego wersja. Ja się pod nią nie podpisuję. Mam trochę żalu, ale to dawna miniona sprawa - stwierdził w 2013 roku w "Kulisach Sławy" programu TVN

Weiss był także związany z telewizją. Prowadził takie teleturnieje jak "Złoty Interes", "Miliard w rozumie", czy gościnnie "Fort Boyard". Przez długi czas występował w programach TVN24 oraz Superstacji. Poza tym dziennikarz napisał także kilka książek, m.in. "Dla małych o dużych, dla dużych o małych" czy "Pierwszy ogród. Wspomnienia Janusza Weissa"

Janusz Weiss. Dzieci pojawiły się w jego życiu późno

Od 1974 roku dzielił życie z żoną Grażyną. Ich małżeństwo przerwała śmierci kobiety w 2005 roku. To był ogromny cios dla dziennikarza. Z czasem na swojej drodze spotkał Maszę. Weiss ponownie się ożenił, a także doczekał się dwóch synów  - Jana i Maksymiliana. Ojcem został w wieku 60 lat. - Późno postaraliśmy się o dzieci. Z pierwszą żoną ich nie miałem. Bardzo przyjemnie jest mieć dzieci. Dzięki chłopcom częściej się uśmiecham, są zabawni – wyznał w programie TVN Janusz Weiss.

Danny Trejo ma poważne kłopoty finansowe Gwiazda "Maczety" znów ma problemy z prawem. Musi zapłacić 2 miliony

Nie żyje Janusz Weiss. Na co zmarł? 

O śmierci Janusza Weissa poinformowała jego rodzina:

Z głębokim żalem i w wielkiej rozpaczy zawiadamiamy, że 10 marca po ciężkiej walce z okrutną chorobą odszedł od nas Kochany Mąż, Wspaniały Tatuś, Człowiek Wielkiej Dobroci. Janusz Weiss.

Na chwilę obecną nie wiadomo, na co chorował dziennikarz. 

Więcej o: