Ponieważ Filip Kosior potrafi przeczytać nawet książkę telefoniczną czy instrukcję obsługi pralki tak, że jest to ekscytująca przygoda, poprosiliśmy go, żeby przeczytał dla nas tłumaczenie piosenki Shakiry "BZRP". Piosenkarka rapuje w niej po hiszpańsku i rozlicza byłego partnera, Gerarda Pique, z którym była w związku przez 12 lat. Doczekali się razem dwóch synów, a ich rozstanie stało się głośnym skandalem - były piłkarz partnerkę zdradzał z 22-latką. Filip Kosior polskie słowa przeczytał z wielkim zaangażowaniem - nie ominął nawet chórków. To naprawdę wyśmienita interpretacja:
Tu przypominamy oryginał:
Sukces "BZRP" zaskoczył samą Shakirę. "Nie sądziłam, że z tym, co było dla mnie katharsis w języku hiszpańskim i przyniosło mi ulgę, osiągnę numer jeden na świecie i to w wieku 45 lat" - komentowała. Piosenka w ciągu niecałych 24 godzin od premiery została wyświetlona w serwisie YouTube ponad 60 mln razy i szybko stała się najchętniej słuchanym kawałkiem na Spotify. Po dwóch miesiącach od premiery utwór ma 431 568 080 wyświetleń na samym tylko YouTubie.
Filip Kosior to aktor teatralny, serialowy i dubbingowy. Widzowie mogą go kojarzyć m.in. z takich produkcji jak serial "Barwy szczęścia" czy ról w filmach "Piłsudski", "Zołza" czy "Gdzie diabeł nie może, tam baby pośle". Poza tym Kosior to jeden z najbardziej wziętych lektorów w kraju.
Więcej informacji ze świata znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl
W 2021 roku Filip Kosior zajął pierwsze miejsce w rankingu "Najlepsi polscy lektorzy audiobooków - wyprzedził m.in. Piotra Fronczewskiego i Krzysztofa Gosztyłę, a podczas pierwszego rozdania nagród Best Audio Emik Go został rekordzistą i zgarnął trzy statuetki: za "Kwestię ceny" autorstwa Zygmunta Miłoszewskiego, "Ukrytą sieć tom 3: Gdziekolwiek spojrzysz" Jakuba Szamałka i "(nie)Odjazdowe życie braci Collins" Rafała Collinsa. To także on przeczytał polskiego audiobooka głośnej autobiografii księcia Harry'ego pt. Ten drugi".
Właśnie z okazji premiery tej pozycji spotkaliśmy się w naszym studio i porozmawialiśmy o kontrowersyjnej książce opisującej kulisy brytyjskiej rodziny królewskiej, a także o tajnikach pracy lektorskiej. Cała rozmowa premierę będzie miała w niedzielę 19 marca na stronie głównej Gazeta.pl.