Najseksowniejszy lektorski głos w Polsce czyta dla nas kontrowersyjny hit Shakiry po polsku

Filip Kosior nie dość, że jest świetnym aktorem, to także jeden z najlepszych, najbardziej lubianych i najczęściej nagradzanych polskich lektorów. Mało kto tak pięknie czyta audiobooki - nie bez powodu Olivier Janiak powiedział, że Filip posiada najseksowniejszy głos w Polsce. My poprosiliśmy go, żeby przeczytał dla nas tłumaczenie słynnej piosenki Shakiry i Bizarrapa, w której piosenkarka skrytykowała byłego partnera. Efekt jest piorunujący.

Ponieważ Filip Kosior potrafi przeczytać nawet książkę telefoniczną czy instrukcję obsługi pralki tak, że jest to ekscytująca przygoda, poprosiliśmy go, żeby przeczytał dla nas tłumaczenie piosenki Shakiry "BZRP". Piosenkarka rapuje w niej po hiszpańsku i rozlicza byłego partnera, Gerarda Pique, z którym była w związku przez 12 lat. Doczekali się razem dwóch synów, a ich rozstanie stało się głośnym skandalem - były piłkarz partnerkę zdradzał z 22-latką. Filip Kosior polskie słowa przeczytał z wielkim zaangażowaniem - nie ominął nawet chórków. To naprawdę wyśmienita interpretacja:

Zobacz wideo Filip Kosior czyta dla nas tekst głośnej piosenki Shakiry

Tu przypominamy oryginał:

 

Sukces "BZRP" zaskoczył samą Shakirę. "Nie sądziłam, że z tym, co było dla mnie katharsis w języku hiszpańskim i przyniosło mi ulgę, osiągnę numer jeden na świecie i to w wieku 45 lat" - komentowała. Piosenka w ciągu niecałych 24 godzin od premiery została wyświetlona w serwisie YouTube ponad 60 mln razy i szybko stała się najchętniej słuchanym kawałkiem na Spotify. Po dwóch miesiącach od premiery utwór ma 431 568 080 wyświetleń na samym tylko YouTubie.

Filip Kosior. Nie tylko ulubiony lektor 

Filip Kosior to aktor teatralny, serialowy i dubbingowy. Widzowie mogą go kojarzyć m.in. z takich produkcji jak serial "Barwy szczęścia" czy ról w filmach "Piłsudski", "Zołza" czy "Gdzie diabeł nie może, tam baby pośle". Poza tym Kosior to jeden z najbardziej wziętych lektorów w kraju.

Więcej informacji ze świata znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl 

W 2021 roku Filip Kosior zajął pierwsze miejsce w rankingu "Najlepsi polscy lektorzy audiobooków - wyprzedził m.in. Piotra Fronczewskiego i Krzysztofa Gosztyłę, a podczas pierwszego rozdania nagród Best Audio Emik Go został rekordzistą i zgarnął trzy statuetki: za "Kwestię ceny" autorstwa Zygmunta Miłoszewskiego, "Ukrytą sieć tom 3: Gdziekolwiek spojrzysz" Jakuba Szamałka i "(nie)Odjazdowe życie braci Collins" Rafała Collinsa. To także on przeczytał polskiego audiobooka głośnej autobiografii księcia Harry'ego pt. Ten drugi".

Właśnie z okazji premiery tej pozycji spotkaliśmy się w naszym studio i porozmawialiśmy o kontrowersyjnej książce opisującej kulisy brytyjskiej rodziny królewskiej, a także o tajnikach pracy lektorskiej. Cała rozmowa premierę będzie miała w niedzielę 19 marca na stronie głównej Gazeta.pl.

Więcej o: