Gdy wyszedł na scenę "X-Factor", publiczność go wyśmiała. Później otrzymał owacje na stojąco

Programy rozrywkowe stały się przepustką do sławy dla wielu uzdolnionych artystów. Za sprawą jednego z nich na scenie muzycznej zaistniał m.in. Michał Szpak. Pamiętacie jego debiutancki występ w talent show?

Wielu uczestników programów typu talent show z powodzeniem robi karierę w show-biznesie. Jedną z gwiazd, której kariera rozpoczęła się w telewizji, jest Michał Szpak. Wokalista zadebiutował przed szerszą publicznością na scenie "X-Factora" ponad dekadę temu. Pamiętacie jego występ?

Zobacz wideo Popkultura odc. 119

Michał Szpakk debiutował w "X-Factorze". Jak potoczyła się jego kariera?

Michał Szpak wziął udział w programie "X-Factor" w 2011 roku. Gdy pojawił się na scenie i zaprezentował swój oryginalny styl, szybko został okrzyknięty mianem "kolorowego ptaka". Nie wszystkim przypadł do gustu jego image. Maja Sablewska, będąca w tamtym czasie jurorką talent show, poprosiła, by ściągnął wszystkie zbędne dodatki, zanim zacznie śpiewać. Gdy to zrobił, oznajmił, że wykona utwór "Dziwny jest ten świat" z repertuaru Czesława Niemena. — Jeżeli zrobisz krzywdę tej piosence, to ja ci zrobię krzywdę bez przyjemności — ostrzegał Kuba Wojewódzki tuż przed występem. Wystarczyło jednak kilka chwil, by jurorzy przekonali się, że mają przed sobą prawdziwy talent.

Wszyscy zgromadzeni w studio byli pod wrażeniem umiejętności wokalnych Michała Szpaka. Tuż po występie nie kryli zachwytu. — Mam w domu parę tysięcy płyt i brakuje mi tylko jednej. Wiesz jakiej? Twojej — skomentował Wojewódzki. — Jest taka główna reguła. Nie jedź w trasę i nie bierz supportu, który jest dużo lepszy niż ty — dodał Czesław Mozil. Niezwykły głos i determinacja zaprowadziły Szpaka aż do finału "X-Factora", w którym zajął drugie miejsce.

Jego kariera nabrała tempa. Dziś jest jednym z najpopularniejszych wokalistów w Polsce

Po udziale w programie Michał Szpak skupił się na rozwoju kariery. Na fali popularności wystąpił w programie "Taniec z gwiazdami", w którym zajął piąte miejsce. Jednocześnie nagrywał własne utwory i grał koncerty. W tym czasie zadebiutował również na rynku fonograficznym minialbumem "XI". Pod koniec 2015 roku ukazała się jego pełnowartościowa płyta "Byle być sobą", która pokryła się platyną. Rok później wokalista wziął udział w preselekcjach do Eurowizji i ostatecznie został reprezentantem Polski. W konkursie wykonał piosenkę "Color of Your Life". Michał Szpak spełniał się również w roli jurora w programie "The Voice of Poland". Teraz artysta skupia się na swojej muzycznej działalności. W 2023 rok piosenkarz planuje wydać swój trzeci krążek.

Więcej aktualnych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Więcej o: