Mówili o niej polska Yoko Ono. To dla niej Krzysztof Krawczyk odszedł z Trubadurów

Krzysztof Krawczyk był prawdziwą legendą polskiej muzyki. W muzyce odnosił sukcesy, a w życiu osobistym nie brakowało zwrotów akcji. Pierwszą żonę poznał już w liceum. Rozwiedli się, gdy przyłapała go na zdradzie z jego przyszłą drugą żoną.

Pierwszą żoną Krzysztofa Krawczyka była Grażyna. Poznali się w czasach szkolnych w 1962 roku. To była miłość od pierwszego wejrzenia. Byli nierozłączni. Kobieta towarzyszyła Krawczykowi i Trubadurom w trakcie koncertów, ale ostatecznie małżeństwo rozpadło się przez romanse muzyka. – Złapałam ich. Krzysztof był u niej w pokoju. Nie nakryłam ich w łóżku, ale wparowałam do niej do pokoju i zapytałam: Gdzie jest Krzysztof? Krzysztof był w łazience. I wszystko się posypało – wspominała po latach w rozmowie z "Super Expressem". "Tą drugą" była Halina Żytkowiak.

Zobacz wideo Za Krzysztofem Krawczykiem będziemy tęsknić wszyscy. Piosenki niektórych twórców nigdy się nie starzeją

Więcej podobnych historii przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Pierwsza żona przyłapała go na zdradzie. "Zakochał się w Halinie od pierwszego wejrzenia"

Żytkowiak w latach 60. występowała w grupach Tarpany i Amazonki. Towarzyszyła też zespołowi Trubadurzy w trakcie koncertów. W trakcie trasy koncertowej w Związku Radzieckim, Krawczyk poznał jednak Halinę. – Krzysiek na tej trasie zakochał się w Halinie od pierwszego wejrzenia. W Rosji wszystko się zaczęło, a później ich miłość kwitła – wspominał po latach Marian Lichtman. Po odejściu Ryszarda Poznakowskiego, Żytkowiak dołączyła do Trubadurów.

Była ładną blondynką, a na scenie zachowywała się jak czarna dziewczyna. Nie wiedziałem, kiedy zaczynaliśmy współpracę, że do naszego zespołu dołączyła moja przyszła żona

wspominał w książce "Życie jak wino" Krzysztof Krawczyk.

Izabela Czajka-Stachowicz, pisarka, poetka - fotografia portretowa Po jej książki trzeba było zapisywać się na listę oczekujących

To dla niej odszedł z Trubadurów. Nazywano ją Yoko Ono

W 1973 roku na świat przyszedł syn pary, Krzysztof Krawczyk Junior. Już rok później razem z Krawczykiem odeszła z Trubadurów, by stworzyć własny projekt, zespół Fair. Z tego powodu w latach 70. niektórzy zaczęli nazywać ją polską Yoko Ono (obwinianą za rozpad The Beatles). Prawda była nieco inna.

Nie myślałem o karierze solowej tylko w kategoriach realizowania ambicji artystycznych. Zmuszały mnie do tego także trudności dnia codziennego. Małżeństwo z Haliną, która była w ciąży, organizowanie nowego życia, nowego domu... Musiałem pracować na to nowe życie

wyjaśniał Krawczyk w autobiografii.

'Samochodzik i Templariusze' Netflix. Powstanie nowy "Pan Samochodzik". Kto zagra główną rolę?

Rozstali się po 11 latach małżeństwa. "To doświadczenie zbliżyło mnie do kobiet"

W połowie lat 70. pobrali się w cerkwi. Powodem był brak rozwodu kościelnego z pierwszą żoną Krawczyka, Grażyną. Po ślubie para wyjechała na jakiś czas do Stanów Zjednoczonych, gdzie z zespołem Fair występowali m.in. przed Polonią. W związku pojawiły się też problemy. Żytkowiak była zazdrosna o fanki, ale nie to było powodem rozpadu związku. – Ból zdradzonego człowieka poczułem i zrozumiałem dopiero wtedy, gdy sam zostałem zdradzony przez drugą małżonkę, Halinę. Zwykle to ja byłem niewierny, tym razem było odwrotnie. To doświadczenie zbliżyło mnie do kobiet – przyznał Krawczyk po latach. Para rozstała się po 11 latach małżeństwa.

Więcej o: