Liam Payne debiutował z One Direction, gdy miał 17 lat. Jak się zmienił? Przeszedł sporą metamorfozę

Liam Payne był przez lata członkiem zespołu One Direction, z którym odniósł ogromny sukces. Gdy debiutowali w programie "X Factor", miał 17 lat. Jak się zmienił od tego czasu? Niektórzy zauważają, że przeszedł drastyczną metamorfozę.

Liam Payne zadebiutował jako wokalista, gdy miał niecałe 15 lat. To wtedy wziął udział w przesłuchaniach do brytyjskiej edycji "X Factor", choć bez sukcesów. Dwa lata później, w 2010 roku, wystąpił w programie ponownie i wtedy, razem z czterema innymi uczestnikami, stworzył zespół One Direction. Pięciu nastolatków stworzyło najpopularniejszy i najlepiej sprzedający się boys band w historii. Po zakończeniu działalności w 2016 roku muzycy postawili na karierę solową. Jak od tego czasu zmienił się Liam Payne?

Michał Szpak na castingu do 'X-Factor' W "X-Factorze" jurorzy skrytykowali jego styl. Dziś jest gwiazdą

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo One Direction szykują wielki powrót?

Został ojcem, gdy miał 23 lata. Jak sam przyznał, to go przerosło

W 2016 roku Liam Payne zaczął spotykać się z Cheryl Cole. W marcu 2017 roku na świat przyszedł ich syn. Choć para rozstała się zaledwie rok później, pozostają w dobrych stosunkach. Jednak zostanie ojcem w wieku 23 lat nie było dla Liama łatwym doświadczeniem. Jak sam przyznał w 2019 roku, sytuacja go przerosła. – Bycie ojcem, kiedy jest się tak młodym, to bardzo trudna sprawa – przyznał w programie "Ant Middleton and Liam Payne: Straight Talking". – Myślę, że na początku się przeraziłem. Bałem się też, że nie będę w stanie opiekować się i Cheryl, i synem. A są dla mnie bardzo ważni – dodał.

 

Po odejściu z zespołu zaczął rozwijać karierę solową. Kilka lat temu przyznał, że zmagał się z uzależnieniami

Od 2016 roku Payne wydawał kolejne single. Wreszcie w grudniu 2019 roku światło dzienne ujrzał jego debiutancki album. Wciąż koncertuje, nagrywa piosenki. W 2021 roku muzyk przyznał, że przez lata zmagał się z uzależnieniami, w szczególności w czasach, gdy zespół One Direction był u szczytu sławy. – Zobaczyłem kilka swoich zdjęć zrobionych na łodzi. Byłem cały spuchnięty na twarzy od pigułek i alkoholu – zdradził w podcaście "The Diary of A CEO". To właśnie ten moment sprawił, że postanowił zmienić tryb życia i zawalczyć z uzależnieniem od alkoholu i narkotyków.

Wujek Samo Zło, czyli Maciej Gnatowski Kiedyś był gwiazdą rapu. Dziś jest ekspertem w TVP Info

Jak dziś wygląda Liam Payne? Muzyk mocno się zmienił

W marcu 2023 roku Payne pojawił się na premierze dokumentu o przyjacielu z zespołu, Louisie Tomlinsonie. Fani zwrócili uwagę na twarz muzyka, która przeszła sporą metamorfozę. W sieci rozgorzała dyskusja dotycząca tego, czy Liam Payne poddał się operacjom plastycznym, czy po prostu dojrzał. Niezależnie od przyczyny, muzyk sporo się zmienił od czasów, gdy debiutował z zespołem.

 
Więcej o: