Paulina Przybysz szykuje nowy album i prezentuje "Soundtrack" tego lata

37-letnia wokalistka wydaje trzeci singiel z nadchodzącej płyty. Nazwała go "Soundtrack" i zapowiada, że będzie to ścieżka dźwiękowa tego lata. Artystka jednocześnie mówi, że ta piosenka nie oddaje w całości ducha najnowszego albumu "Wracając", który będzie bardzo różnorodny.

"Soundtrack" to trzeci singiel po "Definicjach" i "Wracając", który promuje najnowsze wydawnictwo artystki. O ile pierwsza piosenka była bardzo refleksyjna, to w najnowszej propozycji usłyszymy lo-fi’owy beat i lekkość, czyli idealne tło, a więc i soundtrack dla nadchodzącego lata. 

Więcej ciekawych artykułów ze świata muzyki znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>

Zobacz wideo Co nowego w Popkulturze?

Paulina Przybysz prezentuje "Soundtrack"

Tak o najnowszej piosence napisała sama artystka w poście na Facebooku:

Ten numer dedykuje tym, którzy tak jak ja szukają tych lekkości i naturalnych odruchów swojego bycia. Życzę Wam rozluźnienia perfekcjonistycznych zapędów i żeby to lato było najpiękniejszym w Waszym dotychczasowym życiu. Niech temperatura pozwala Wam na otwieranie okien waszych pojazdów na mostach Waszych miast!

Paulina Przybysz - Soundtrack

 

Utwór "Soundtrack" powstał we współpracy z Olkiem Świerkotem, który w przeszłości współpracował także z Kaśką Sochacką. "Pisanie tej piosenki było bardzo przyjemnym procesem, wraz z Olkiem Świerkotem omówiliśmy bardzo dużo spraw między zwrotkami i w mocnym rozluźnieniu rejestrowaliśmy nasze pomysły. Dużo przestrzeni i optymizmu było w naszych głowach" – wspomina piosenkarka.

Artystka mówi, że na płycie "Wracając" znajdą się bardzo różnorodne utwory. Będą takie, których styl będzie się odwoływać do klasycznych ballad popowych, ale również pojawią się piosenki, w których będzie pełno pulsującego beatu. Premiera albumu Pauliny Przybysz zaplanowana jest na 21 kwietnia.

Sanah i Vito Bambino na scenie Męskiego Grania 2022 w Gdańsku Vito Bambino i sanah znowu to zrobili! "Mustang" jest porywający

Artystka zapowiada, że na płycie znajdą się kompozycje odwołujące się do klasycznych popowych ballad, ale nie pozostanie również obojętna na fanów czekających na utwory pełne pulsującego beatu. Wydawnictwo zatytułowane "Wracając" ukaże się 21 kwietnia.

Nieco wcześniej artystka zacznie też prowadzić autorską audycję radiową w Radiu Kampus. Audycja pod tytułem "Wracając" będzie miała premierę 29 marca i znajdzie się w ramówce radiostacji w każdą środę o godzinie 19:00. Poza tym artystka odbędzie też trasę koncertową promującą najnowszy album. W jej ramach Paulina Przybysz od maja do czerwca zagra w Warszawie, Katowicach, Wrocławiu, Poznaniu, Gdańsku i Krakowie. 

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Więcej o: