Zaliczyła wpadkę większą niż Górniak? Gdy przestała śpiewać hymn, zamiast braw usłyszała gwizdy

Pełne trybuny widzów nierzadko powodują stres nawet u profesjonalnych artystów. Boleśnie przekonała się o tym piosenkarka Ellynora, która przed meczem Włochy-Anglia wykonała utwór "God Save The King". Gdy wchodziła na murawę, zapewne nie przypuszczała, że będzie żegnana gwizdami.

Pamiętacie, jak Edyta Górniak zaśpiewała "Mazurka Dąbrowskiego"? Okazuje się, że nie tylko polska wokalistka ma problemy z zaśpiewaniem hymnu. Podobna sytuacja przytrafiła się włoskiej wokalistce Ellynorze, która miała wykonać utwór "God Save The King" przed meczem Włochów z Anglią. 

Ellynora zaśpiewała hymn Anglii. Publiczność ją wygwizdała

Popularna włoska piosenkarka, Ellynora, tuż przed czwartkowym meczem (23 marca 2023 rok) eliminacyjnym do EURO 2023 weszła na murawę, by wykonać hymn Anglii "God Save The King". Jednak już od początku miała z tym zadaniem niemałe trudności. Gdy tylko zaczęła śpiewać, słychać było, że fałszuje. Niemal od razu wyciągnęła odsłuch z ucha, ale to niewiele pomogło. W dodatku słowo "king" zastąpiła "queen", co do reszty rozwścieczyło angielskich kibiców. Pod koniec jej występu publiczność gwizdała, chcąc, by zniknęła ze sceny.

W sieci natychmiast zaroiło się od niepochlebnych komentarzy. Wielu internautów zarzucało artystce, że "zhańbiła hymn". Podkreślali również, że jej wykonanie było najgorszym, jakie dotychczas ktokolwiek wykonał. Po fali negatywnych opinii, Ellynora w rozmowie z "Daily Mail" wystosowała przeprosiny i krótko wyjaśniła, z jakimi problemami mierzyła się w trakcie wystąpienia.

Chcę przeprosić wszystkich fanów Anglii, którzy oglądali mecz na stadionie i przed TV. Czuję się zawstydzona i zapewniam, że nie chciałam nikogo obrazić. Mieliśmy problem z dźwiękiem. Miałam muzykę w uchu, a potem zatrzymała się i zaczęła lecieć ponownie. Słyszałam ją więc dwa razy, co sprawiło, że nie byłam z nią dostrojona, ciężko było mi to naprawić

wyjaśniła.

Zobacz wideo Polacy od lat bez eurowizyjnego sukcesu. Jest na niego recepta? [Popkultura]

TVP wbija szpilkę Edycie Górniak. Pamiętacie jej "Mazurka Dąbrowskiego"?

Decydujące starcie pomiędzy Włochami, czyli obecnymi mistrzami Europy w piłce nożnej, a Anglią transmitowała również Telewizja Polska. Na Twitterze programu sportowego stacji pojawił się wpis z fragmentem nagrania występu Ellynory.

Wykonanie hymnu w stylu... No właśnie, kto Wam przychodzi na myśl?

— napisano. Internauci od razu zorientowali się, że jest to nawiązanie do niegdysiejszego występu Edyty Górniak

Wokalistka ponad dekadę temu przed meczem Polski z Koreą Południową zaśpiewała "Mazurka Dąbrowskiego". Jej osobliwe wykonanie również spotkało się z negatywnym odbiorem rodaków. Pamiętacie jeszcze ten występ? 

Więcej o: