Roksana Węgiel na celowniku Radia Maryja za wypowiedzi o aborcji. "Pismo Święte nie jest supermarketem"

Roksana Węgiel to jedna z najpopularniejszych piosenkarek młodego pokolenia w Polsce. Ostatnio gościła u Kuby Wojewódzkiego, gdzie opowiedziała o swoim zdaniu na temat aborcji. Później udzieliła także bardzo osobistego wywiadu Karolowi Paciorkowi, w którym także podjęła ten temat. Jej poglądy nie spodobały się felietoniście Radia Maryja, który wprost ruga wokalistkę.

Roksana Węgiel niedawno skończyła 18 lat, a niedługo planuje wydać nową płytę "13+5", której tytuł nawiązuje do jej wieku. Z tej okazji wokalistka udziela wielu wywiadów, w których coraz częściej decyduje się odpowiadać na pytania o kwestie światopoglądowe.

Więcej ciekawych informacji ze świata muzyki znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>

Zobacz wideo Co nowego w Popkulturze?

Roksana Węgiel w ogniu krytyki Radia Maryja

Młoda piosenkarka od zawsze deklarowała się jako katoliczka i podkreślała, że wiara ma dla niej duże znaczenie. Jej opinia na temat aborcji i innych tematów społecznych, które dzielą polskie społeczeństwo, mogą dziwić. Zwłaszcza, że Roksana Węgiel kojarzona jest z występami w Telewizji Polskiej, a nawet w wydarzeniach promowanych przez Telewizję Trwam.

Jednakże podczas wizyty w programie Kuba Wojewódzkiego zajęła jasne stanowisko w sprawie aborcji. Wprost powiedziała, że jej zdaniem nikt nie powinien nikomu niczego zabraniać. Odniosła się przy okazji do tematu swojej wiary:

Ja zawsze otwarcie mówiłam o swoich wartościach. Dla mnie to jest bardzo ważne, nigdy się z tym nie kryłam. Jestem katoliczką, ale uważam, że Bóg dał nam wolną wolę i jak zadano mi pytanie o aborcję, to uważam, że nie powinno się nikomu niczego zabraniać.

Roxie Węgiel - Ciche szepty

 

Słowa wokalistki mogą być różnie odbierane. Jeden z felietonistów Radia Maryja, którego właścicielem jest Tadeusz Rydzyk, postanowił skrytykować artystkę. "Zastanawiać też może to, jak to się spina w głowie osoby, która nie raz mówiła głośno o swojej wierze, dawała jej świadectwo i występowała np. na festiwalach muzyki chrześcijańskiej. Trzeba to docenić, choć niestety słowa o tzw. aborcji bardzo wiele z tego dobra mogą przekreślić. W tym miejscu warto też przypomnieć, że Roksana Węgiel mówi, że przełomowe dla jej wiary było uczestnictwo w spotkaniach modlitewnych wspólnoty suspendowanego obecnie ks. Daniela Galusa" – czytamy.

W swoim tekście podważa także jej wiarę, pisząc, że Roksana nie powinna deklarować, że "jest katoliczką, ale...", bo nie można samemu decydować o zasadach wiary:

Kościół nie jest sklepem samoobsługowym, w którym każdy wybiera sobie to, co mu się podoba, co uzna za jeszcze pasujące do dzisiejszych czasów i do przyjęcia we własnym życiu. Pismo Święte nie jest supermarketem, z którego można wybrać kilka towarów, które się nam spodobają, a resztę odrzucić.

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Więcej o: