Wygrał w "Must Be the Music" i zniknął. Został księdzem, a teraz zagra na koncercie TVP

Jako nastolatek zwyciężył w drugiej edycji programu "Must Be the Music". Nie odnalazł się jednak w show-biznesie i choć wróżono mu obiecującą karierę, zniknął. Wybrał inną drogę i postanowił zostać księdzem. Niedługo wystąpi podczas koncertu dla Jana Pawła II.

Maciej Czaczyk wystąpił w drugiej edycji programu "Must Be the Music" i zachwycił zarówno jurorów, jak i widzów. Zachwycona nim była w szczególności zasiadająca za stołem sędziowskim Korą. Był wtedy nastolatkiem, a wygrana otworzyła mu drzwi do kariery. Wybrał jednak inną drogę i postanowił zostać księdzem.

Zobacz wideo Connie Talbot zauroczyła świat jako siedmiolatka. Dziś ma 15 i śpiewa nadal. Jak wyglądają dzieci z talent show po latach?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Maciej Czaczyk zachwycał w "Must Be the Music". Nie odnalazł się jednak w show-biznesie

Z muzyką był związany od dziecka. W wieku sześciu lat rozpoczął naukę gry na pianinie, później skupił się jednak na grze na gitarze. Muzyczna pasja sprawiła, że w 2011 roku wziął udział w programie "Must Be the Music". W finale zaśpiewał "I Co" Tadeusza Nalepy, co dało mu zwycięstwo w talent show. Otrzymał główną wygraną, 100 tys. złotych, i występ podczas Sylwestrowej Mocy Przebojów na antenie Polsatu. I choć była to wspaniała przygoda, a wokalista wydał nawet swój debiutancki album, Maciej Czaczyk nie odnalazł się jednak w świecie gwiazd. Zniknął po zakończeniu trasy koncertowej.

Wygrał "Must Be the Music", ale wybrał inną drogę. Postanowił zostać księdzem

– W show-biznesie przeszkadzało mi przede wszystkim to, że nie znajduję tam tego, czego poszukiwałem. Nie widziałem siebie w tych klimatachprzyznał w rozmowie z Plejadą. Po maturze wstąpił do seminarium duchownego. Zdradził, że księdzem chciał zostać już w dzieciństwie. Nie była to więc decyzja spontaniczna ani nieprzemyślana.

– Po Pierwszej Komunii Świętej zostałem ministrantem. A wcześniej to nawet bawiłem się w księdza, czyli coś było na rzeczy – zdradził w rozmowie z portalem gość.pl. Maciej Czaczyk w czerwcu 2019 roku przyjął święcenia kapłańskie. Nie zrezygnował jednak z muzyki.

Zaśpiewa dla Jana Pawła II. Koncert "Nie zastąpi ciebie nikt" odbędzie się w Wadowicach

2 kwietnia Maciej Czaczyk pojawi się jako jeden z gości koncertu "Nie zastąpi ciebie nikt" organizowanego przez Telewizję Polską i Polskie Radio z okazji rocznicy śmierci Jana Pawła II. Widzowie TVP1 czy słuchacze radiowej Jedynki podczas transmisji z Wadowic będą mogli usłyszeć znane pieśni religijne. Na scenie pojawią się m.in. Edyta Górniak, Halina Mlynkova, Łukasz Zagrobelny czy ksiądz Maciej Czaczyk.

 
Więcej o: