Ed Sheeran zaprosił do piosenki słynnego rapera. "Uprzejmie odmówił", ale i tak okazała się hitem

Ed Sheeran pierwsze utwory nagrywał już w 2005 roku. Wydany sześć lat później debiutancki album studyjny dał mu międzynarodową sławę i sukces. Niedawno w wywiadzie zdradził, że do swojego największego przeboju, "Shape of you", zaprosił znanego rapera. Ten jednak uprzejmie odmówił.

32-latek z Yorkshire odniósł ogromny sukces. Ed Sheeran pierwsze utwory nagrywał już w 2005 roku. Jego pierwszy singiel, wydany w 2011 roku "The A Team", zadebiutował na trzecim miejscu UK Singles Chart, brytyjskiej listy przebojów. Do tej pory wydał cztery albumy: "+" (Plus) w 2011 roku, "x" (Multiply) w 2014 roku, "÷" (Divide) w 2017 roku i "=" (Equals) w 2021 roku. W maju 2023 roku premierę ma mieć szósty album zatytułowany "-" (Substract). Sheeran niedawno udzielił obszernego wywiadu magazynowi "Rolling Stone", w którym opowiedział o ojcostwie, traumie, depresji i nałogach. Podzielił się też ciekawą anegdotą związaną z piosenką "Shape of you".

Więcej podobnych historii przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Stachursky, Wiśniewski, Kowalska, czyli najpopularniejsze covery polskiej muzyki [MOTP]

Ed Sheeran zaproponował mu udział w piosence. Jay-Z uprzejmie odmówił

W rozmowie z "Rolling Stone" zdradził, że zaproponował raperowi udział w piosence "Shape of you". – Byliśmy w kontakcie – przyznał Ed Sheeran. – Wysłałem mu piosenkę, a on stwierdził: Nie sądzę, żeby potrzebowała rapowej zwrotki. Prawdopodobnie miał rację. Ma bardzo, bardzo dobre ucho. Zwykle się nie myli. To była normalna, uprzejma odmowa – dodał.

Nia Ross i Donatan To on wypromował Cleo. Teraz współpracuje z młodą wokalistką

"Shape of you" I tak odniosła ogromny sukces, bijąc rekordy nie tylko w Wielkiej Brytanii. Jaki singiel wydany w styczniu 2017 roku szybko stał się numerem jeden w 34 krajach. W serwisie Spotify odtworzono go ponad 3,4 miliarda razy, co sprawia, że jest dziś drugą najczęściej odtwarzaną piosenką na platformie. Teoretycznie Jay-Z może dziś żałować tej decyzji.

Maciej Czaczyk w 'Must Be the Music' Wygrał "Must Be the Music", został księdzem. Zaśpiewa dla Jana Pawła II

"Shape of you" dała mu sławę i sporo zmartwień. Ed Sheeran został oskarżony o plagiat

"Shape of you" przyniosła Sheeranowi sławę, ale też sporo zmartwień. W marcu 2022 roku do sądu trafiła sprawa o plagiat. Sami Chokri, znany jako Sami Switch, i Ross O'Donoghue oskarżyli muzyka o splagiatowanie refrenu piosenki "Oh Why" z 2015 roku. Brytyjski sąd orzekł jednak, że Sheeran nie skopiował żadnego fragmentu utworu ani celowo, ani nieświadomie.

 
Więcej o: