Był przyjacielem Krzysztofa Krawczyka, zmarł dwa lata po nim. Nie żyje gitarzysta Bohdan Gorbaczyński

Bohdan Gorbaczyński nie żyje. Muzyk, który koncertował z grupami Fair czy Trubadurzy, bliski przyjaciel Krzysztofa Krawczyka odszedł w wieku 75 lat.

Bohdan Gorbaczyński był uznanym polskim gitarzystą oraz basistą rockowym i popowym. Przez lata grał w zespołach takich jak bigbitowe Dzikusy, warszawska formacja Pięciu czy rockowy Test. W latach 70. współpracował z grupą Fair z Krzysztofem Krawczykiem na czele. Od 1976 roku koncertował z Trubadurami. Nagrał z zespołem album "Znowu razem".

Bohdan Gorbaczyński nie żyje. Przyjaciel Krzysztofa Krawczyka zmarł dwa lata po gwiazdorze

Poza działalnością muzyczną artysta próbował swoich sił także w aktorstwie. Wcielił się w główną rolę w filmie krótkometrażowym "Cierpienia młodego Wertera" reżysera Tomasza Zagadły ("Ćma", "Sceny dziecięce z życia prowincji", Śmierć Johna L.").

O śmierci artysty poinformował jego syn, Patryk. Opublikował czarno-białe zdjęcie z ojcem, które podpisał cytatem księdza Jana Twardowskiego: "Nie umiera ten, kto trwa w sercach i pamięci naszej"". Mężczyzna poinformował, że muzyk zmarł 3 kwietnia w wieku 75 lat. Przyczyna śmierci gitarzysty nie została podana.

Przyjaciel Krzysztofa Krawczyka nie żyje. "Dziś są już razem"

Informację o śmierci Gorbaczyńskiego udostępnił również Andrzej Kosmala, wieloletni menadżer i przyjaciel Krzysztofa Krawczyka. Pod zdjęciem gwiazdora w towarzystwie zmarłego opisał gitarzystę jako "Wielkiego Przyjaciela" Krawczyka.

Strona poświęcona Krzysztofowi Krawczykowi "Krzysztof Krawczyk in memoriam" udostępniając wpis Kosmali, dodaje, że artystów łączyła nie tylko muzyka. Ponoć byli też wspólnikami biznesowymi i budowali razem pensjonat w Szklarskiej Porębie.

Więcej o: