Jego utwór "Now You're Gone" grały kiedyś wszystkie stacje. Dziś Basshunter ma 38 lat. Jak się zmienił?

Pamiętacie piosenkę "Boten Anna" czy "Now You're Gone"? Kiedyś utwory szwedzkiego artysty Basshuntera były nieodłącznym elementem dyskotekowych playlist i podbijały listy przebojów w wielu krajach Europy. Choć popularność wokalisty nieco zmalała, to wciąż z powodzeniem rozwija swoją karierę.

Piosenki Basshuntera przez wiele lat nie znikały z list przebojów. Wokalista ma na swoim koncie takie hity jak "Boten Anna", "All I ever wanter" czy "Now You’re Gone". Mimo ogromnego sukcesu, z czasem jego popularność zaczęła słabnąć. Choć dziś nie cieszy się taką rozpoznawalnością, jak na początku lat dwutysięcznych, to wciąż rozwija się muzycznie i nie może narzekać na liczbę fanów na koncertach. 

Zobacz wideo Jakim cudem Szwedzi zostali światowym liderem w dziedzinie tworzenia popowej muzyki? [MUSIMY O TYM POGADAĆ]

Debiutował prawie 20 lat temu. Na swoim koncie ma cztery albumy

Basshunter to artystyczny pseudonim Jonasa Erika Altberga. Pochodzący ze Szwecji artysta pierwsze kroki na scenie stawiał jako członek zespołu rockowego. Solową karierę rozwija od 2001 roku. Na rynku fonograficznym zadebiutował w 2004 roku albumem "The Bassmachine" i dotychczas nagrał pięć płyt. Promujące krążki single niemal natychmiast po premierze zyskiwały miano hitów. Największą rozpoznawalność przyniósł mu udział w brytyjskiej wersji programu "Big Brother", w którym dotarł do finału, zajmując czwarte miejsce.

Jego koncerty cieszą się ogromną popularnością. Zobaczcie, jaką metamorfozę przeszedł Basshunter

Choć ostatni krążek Basshuntera ukazał się na rynku dekadę temu, to wokalista wciąż jest aktywny zawodowo i nie zrezygnował z muzyki. Nagrywa piosenki i regularnie koncertuje, lecz jego nowe utwory rzadko pojawiają się w rozgłośniach radiowych. Najczęściej występuje w klubach jako DJ, a jego występy cieszy się ogromną popularnością.

 

W tym roku Basshunter skończy 39 lat. Od czasu debiutu na scenie bardzo się zmienił. Niegdyś jego cechą charakterystyczną były długie włosy z grzywką. Obecnie wygląda zupełnie inaczej. Nie tylko skrócił włosy, ale również zapuścił brodę. Wokalista jest aktywny w mediach społecznościowych. Na najnowszych zdjęciach jest nie do poznania. Zobaczcie, jak spektakularną metamorfozę przeszedł.

Więcej o: