Edyta Górniak przyznała, że łączy ją wyjątkowa więź... z Pocahontas. "Jesteśmy sobie bliskie"

Jedną z gwiazd koncertu "100 lat Disneya" emitowanego na antenie Polsatu była Edyta Górniak. Przed występem piosenkarką podzieliła się z widownią zaskakującym wyznaniem. Przyznała, że łączy ją z Pocahontas... wyjątkowa więź.

Z okazji 100-lecia Disneya 10 kwietnia na antenie Polsatu wyemitowano koncert, w trakcie którego gwiazdy polskiej estrady zaprezentowały największe przeboje z kultowych produkcji. Na scenie podczas koncertu widzowie mogli podziwiać m.in. Michała Szpaka, Beatę Kozidrak, Kayah czy Edytę Górniak, a artyści zaśpiewali utwory z kultowych animacji. To właśnie Edyta Górniak zaskoczyła fanów wyznaniem o relacji, jaka łączy ją z Pocahontas.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Edyta Górniak o swoim połączeniu z Disney: Czyżby wszechświat wiedział?

Edyta Górniak o wyjątkowej relacji z filmową Pocahontas. "Jesteśmy sobie bardzo bliskie"

Edyta Górniak w 1995 roku zaśpiewała piosenki do filmu "Pocahontas", w tym m.in. kultowy "Kolorowy wiatr". Podczas koncertu z okazji 100-lecia Disneya wokalistka opowiedziała, jak ważna była dla niej tytułowa postać. – Nasze pierwsze spotkanie z Pocahontas było magiczne, chociaż wtedy nie wiedziałyśmy o sobie wzajemnie nicwspomniała na scenie przed występem. Edyta Górniak przyznała, że po nagraniu próbnego wokalu musiała czekać na ostateczną decyzję z wytwórni.

Na szczęście okazała się pozytywna. Piosenkarka wyjątkowo zżyła się z bajkową Indianką, była też zaskoczona... podobieństwem między nimi. – Jesteśmy sobie bardzo bliskie i za tę piękną relację serdecznie dziękuję, za zaufanie Disneyowi i kłaniam się państwu bardzo nisko. Nie spodziewałam się nigdy w życiu, że ten utwór stanie się tak bliski tylu pokoleniom – podkreśliła Edyta Górniak.

 

Opowieść o wyjątkowej więzi artystka rozwinęła w rozmowie z Interią. Wokalistka przyznała, że ulżyło jej, gdy w kinach pojawiła się animacja Disneya, bo wcześniej musiała ukrywać, że sama "rozmawia z kamieniami czy wodą". – Jestem bardzo szczęśliwa, że mogę się identyfikować wprost z taką niezwykłą postacią. Jesteśmy sobie niezwykle bliskie z Pocahontas – podkreśliła wokalistka w wywiadzie.

"100 lat Disneya": koncert. Gdzie obejrzeć powtórkę?

Koncert "100 lat Disneya" wyemitowano 10 kwietnia na antenie Telewizji Polsat. Relacja cieszyła się sporą popularnością, a na scenie zaprezentowały się gwiazdy jak Beata Kozidrak, Justyna Steczkowska, Michał Szpak, Kayah, Cleo, Kasia Łaska czy Edyta Górniak. Na scenie wybrzmiały największe przeboje z animacji i filmów, a odśpiewana przez zaproszonych gości piosenka "Hakuna Matata" zwieńczyła koncert "100 lat Disneya". Gdzie obejrzeć powtórkę? Niestety, Polsat nie zapowiedział jej w najbliższym czasie w telewizji, ale na profilach stacji w mediach społecznościowych można obejrzeć fragmenty występów gwiazd.

 
Więcej o: